A buta rendszernek üzent FUCK NER-pólójával Ruttkay Zsófia

  • narancs.hu
  • 2025. március 6.

Belpol

A forgatókönyvíró nem is értette, miért hívták meg a Hunyadi-sorozat díszbemutatójára, de ha már ott volt, kifejezte kritikáját.

A 444 megszólaltatta azt a Ruttkay Zsófiát, aki forgatókönyíróként vett részt szerda este a Hunyadi-sorozat díszbemutatóján, stílusosan FUCK NER feliratú pólóban úgy, hogy ott volt Sulyok Tamás, Kövés László vagy Semjén Zsolt is. Ruttkay saját bevallása szerint azon is meglepődött, hogy meghívták a bmutatóra, mivel a sorozatból már korábban kiszállt: mint elmondta, azért, mert amikor a NER elfogalta az SZFE-t, nem akart velük dolgozni a továbbiakban. 

„Véleménynyilvánítási szabadság van, én pedig úgy döntöttem, elmondom a véleményem, ha máshogy nem, hát így”

– mondta Ruttkay, aki azért választotta ezt az elég egyszerű üzenetet, mert „ha ennyire buta a rendszer, ennyire bután kell kommunikálni, nincs más lehetőség.”

A forgatókönyvíró eredetileg egy másik felsőt is viselt, hogy ne lássák az első perctől kezdve a hímzett üzenetét, és csak a megfelelő pillanatban hozta össze az év egyik legkellemesebb hangulatú lázadását.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyos valóságot arról, hogy nem, a nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésen.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Majdnem Magyarországon találták fel a hormonális fogamzásgátlást

A magyar gyógyszeriparban már az 1930-as években eljutottak a hormonális fogamzásgátlás lehetőségéhez, a korabeli magyar társadalom azonban nem volt fogékony az ötletre. Ennek ellenére magyaroknak is köszönhető a tabletta feltalálása. Két magyar cég és két magyar ember három története a huszadik század sűrű és komor eseményeinek desztillátuma.