A DK önkormányzati képviselője indul a Tolna megyei időközin

  • narancs.hu
  • 2024. november 18.

Belpol

Takács László gyerekkora óta Bonyhádon él. 

„A Demokratikus Koalíció nem mond le egyetlen megyéről és egyetlen ellenzéki szavazóról sem. Csak úgy győzhetjük le Orbánt 2026-ban, ha már 2025-ben felvesszük a kesztyűt ellene” – fogalmazott hétfői sajtótájékoztatóján Molnár Csaba, a DK ügyvezető alelnöke, aki egyben bejelentette: Takács László, a DK bonyhádi önkormányzati és Tolnai megyei képviselője indul a párt önálló képviselőjelöltjeként a jövő január 12-i időközi országgyűlési választáson, Tolna megye 2. számú választókerületében, amely magában foglalja Bonyhádot, Dombóvárt, Nagymányokot és Hőgyészt, valamint a Völgység és a Hegyhát falvait.

Molnár Csaba kiemelte: Takács László az egyetlen ellenzéki képviselőjelölt az eddig bejelentettek közül, aki valóban abban a választókerületben él és dolgozik, amelynek képviseletére vállalkozik. „Neki nem kell mindenféle múltbéli apróságot keresve azt bizonygatnia, hogy bármi köze van a választókerülethez. Ő az, akinek mondja magát, itt él, itt politizál, itt volt polgármester, és ezt helyben is tudják róla” – tette hozzá.

Arra utalva, hogy a Tisza Párt nem indít képviselőjelöltet az időközi választáson, a DK politikusa úgy reagált: „Hogyan gondolhatja azt bármelyik párt, hogy a Fideszt le lehet győzni 2026-ban azzal, ha már 2025-ben leteszi előtte a fegyvert? Hiszen Tolna megyén kívül számos olyan választókerület van még Magyarországon, ahol a Fidesz erős”.

Molnár Csaba szerint a DK nem futamodik meg a kihívás elől, és meg fogja mutatni, hogy rengetegen élnek a választókerületben büszke, ellenzéki emberek, akik nem akarnak többé a Fidesz uralma alatt élni. „Mi nem biztatjuk távolmaradásra az ellenzéki szavazókat, sőt arra biztatjuk őket, hogy január 12-én a szavazataikkal büntessék meg a Fideszt!” – fogalmazott.

Ezután Takács László, a DK képviselőjelöltje vette át a szót, aki magáról elmondta, gyerekkorától kezdve Bonyhádon él, itt alapított családot. Dolgozott a versenysport világában, valamint Grábóc község polgármestereként is. Takács László elmondta, hogy a választókerületben „büszke és bátor” emberek élnek, akik nem félnek szembeszállni a Fidesszel. Utalva arra, hogy a Tisza a választástól való távolmaradásra biztatta az embereket, úgy fogalmazott: „Ha valaki arra biztatja őket, hogy maradjanak csendben, hogy inkább maradjanak otthon a szavazás napján, annál nagyobb sértést nem is kaphatnak”.

Takács szerint az itt élőknek elegük van abból, hogy az Orbán-kormány egymás után állítja le a helyi beruházásokat, és csak ígérgetik nekik az M9-es autópályát. Ezért biztatott mindenkit a szavazásra a választókerületben, mert az Országgyűlésben az itt élőket akarja szolgálni, ahogy tette eddig az önkormányzatokban és a megyei közgyűlésben.

A Tolna megyei időközi választásra azután kerül sor, hogy Potápi Árpád kormánypárti képviselő tragikus hirtelenséggel elhunyt. A Tisza Párt kis várakozás után bejelentette, hogy nem indul, és bojkottra hívta fel a szimpatizánsokat. A Mi Hazánk Dúró Dórát indítja, a Második Reformkor Ágoston Pált. Az MSZP is állít jelöltet. A Fidesz Potápi Árpád lányát, Potápi Katát indíthatja

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Fél disznó

A film plakátján motoron ül egy felnőtt férfi és egy fiú. Mindketten hátranéznek. A fiú azt kutatja döbbenten, daccal, hogy mit hagytak maguk mögött, a férfi önelégülten mosolyog: „Na látod, te kis szaros lázadó, hova viszlek én?

Ketten a gombolyagok közt

Az Álmok az íróból lett filmrendező Dag Johan Haugerud trilógiájának utolsó darabja. Habár inkább az elsőnek érződik, hiszen itt az intimitás és a bimbózó szexualitás első lépé­seit viszi színre.

Dinnyék közt a gyökér

Ha van olyan, hogy kortárs operett, akkor A Répakirály mindenképpen az. Kovalik Balázs rendezése úgy nagyon mai, hogy közben komolyan veszi a klasszikus operett szabályait. Továbbírja és megőrzi, kedvesen ironizál vele, de nem neveti ki.

Ebben nem lesz dicsőség

Talán az izraeli „béketeremtés” sikere, illetve az azt követő frenetikus, globális, és Donald Trump személyes béketeremtői képességeit külön is hangsúlyozó ünneplés sarkallta az elnököt arra, hogy ismét feltűrje az ingujját az ukrajnai rendezés érdekében, és személyes találkozóra siessen Vlagyimir Putyinnal.

Legyetek gonoszok!  

Nagy terjedelemben ismertette a Telex egy a laphoz eljuttatott hangfelvétel alapján Orbán Viktor vasárnapi beszédét, amelyet a Harcosok Klubja „edzőtáborában” tartott 1500 aktivista előtt, a zánkai Erzsébet-táborban.

Elkenték

Legalább kilenc hazai bíróság kezdeményezte az Alkotmánybíróságnál (AB) a védettségi igazolással való visszaélést szabadságvesztéssel fenyegető kormányrendelet Alaptörvény-ellenességének kimondását, mivel jogi képtelenség a Büntető törvénykönyv felülírása egy rendelettel. Az AB sajátosan hárított.

Vadászok, kergetők, árulók

Nyíltan támogatja a Magyar Önvédelmi Mozgalom a Mi Hazánk céljait – kérdés, hogy a Fideszt is kiszolgálják-e. Az utóbbi időben sokan léptek be a szervezetbe. Egyes tagok úgy vélik, hogy a mozgalomra túl nagy hatást gyakorolnak a pártok.

„Vegyük a következő lépcsőfokokat”

A frissen előrelépett pártigazgató szerint megvan a parlamentbe jutáshoz szükséges mennyiségű szavazója a komolyodó viccpártnak, azt pedig átverésnek tartja, hogy a kormányváltás esélyét rontanák. De kifejtett mást is az ígéretek nélkül politizáló, magát DK-sérültnek tartó politikus.

Mi van a fájdalmon túl?

A művész, akinek egész életében a teste volt a vászon, a nyelv, az eszköz, a fegyver, gondolatiságának hordozója, nyolcvanhoz közeledve is az emberi testet vizsgálja. E nagyszabású retrospektív tárlat nemcsak az életmű bemutatására törekedett, hanem egy művészi filozófia összegzésére is.

Az esendő ember felmutatása

  • Simonyi Balázs

Szándékosan az események „peremén” fotózott, úgymond a lényegtelent. Mondogatta: neki akkor kezdődik a munkája, amikor másnak, a hivatásos sajtófotósnak véget ér. A mi munkánk az óriási életművel most kezdődik. Ha lefotózom, a fénnyel becsapdázott valóság nem múlik el, nem hal meg: ez a fotográfus önfeláldozása.