A Brüsszelnek írt reformcsomag részeként a kormány ígéretet tett arra is, hogy hozzányúl a nyugdíjrendszerhez – írja a Portfolio, ugyanis a kilenc komponensből álló helyreállítási terv egyik része magában foglalja "a nyugdíjrendszer közép- és hosszú távú költségvetési fenntarthatóságának és megfelelőségének javítását célzó reformot is".
A nyugdíjreform végrehajtásának határideje 2025. március 31., a tervezet szerint ez négy lépésből fog állni, amely magában foglalja a nyugdíjrendszert érintő független nemzetközi szakértői jelentést, a szakpolitikai javaslatok konkrét kidolgozását, ezek nyilvános konzultációját, részletes hatásvizsgálatot és legvégül magának a módosító jogszabálynak a hatályba lépését.
A Portfolio részletesen elemzi az eddig tervezett mérföldköveket. Ezek között szerepel többek közt az is, hogy konkrét szakpolitikai javaslatokat terjesszenek elő többek között, de nem kizárólagosan a munkával töltött életszakaszok meghosszabbítására összpontosítva,
többek között a törvényes nyugdíjkorhatárnak a várható élettartamhoz való kötésével, valamint a tényleges nyugdíjkorhatár emelésével,
emellett a hosszabb munkával töltött életszakaszok ösztönzésével és a korai nyugdíjba vonulás szankcionálásával, miközben a nyugdíjasok közötti jövedelmi egyenlőtlenségeket is kezelni kell.
A célok közt kiemelik azt is, hogy a reformnak biztosítania kell – megfelelő bevételi intézkedések és automatikus kiegyenlítő mechanizmusok révén – a nyugdíjrendszer hosszú- és középtávú fenntarthatóságát.