„Viszket a tenyered? Mosd meg és nyújtsd oda Felebarátodnak. Ha már Húsvét van”
– írta Pósfai Gábor a Facebookon 2017-ben, amikor még a Decathlon magyarországi ügyvezetője volt. Akkor Orbán húsvétkor arról beszélt, hogy a tüntetésektől még a békés és derék keresztény embereknek is viszket a tenyere. (A poszt azóta nem nyilvános, de a 444 idejében szemlézte.) Pósfai azt írta, „keresztény emberként akár ezt ki is kérhetném magamnak és számonkérhetném rajta a Tízparancsolat különböző pontjait”, de még nagyobb baj, hogy „aljasul megint előjön az uszítás, a magyar emberek tudatos egymással szembe fordítása”.
Magyar Péter hétfőn délután jelentette be, hogy Radnai Márkot az operatív vezetői poszton Pósfai Gábor váltja, akit úgy mutatott be:„Számára mindig a »csapat volt az első«, előszeretettel vonta be akár több száz munkatársát is a céget érintő legfontosabb döntésekbe. Ez a felhatalmazó vállalti kultúra védjegyévé vált és ezt kívánja a mostani csapatépítésben is kamatoztatni.”
Pósfai Gábor vállaltan jobboldali emberként beszélt magáról a nyilvánosságban, de azt írta, a kormányzati uszításnak drámai következménye van Magyarországon.
„Csak egy vélemény lehet helyes. Csak nekünk lehet igazunk. Mindig háborúzni kell. Elmúltnyolcév, magánnyugdíjpénztárak, Gyurcsány, Bajnai, kizsákmányoló multik, migránsok, EU, Simicska, Brüsszel, Soros – állítsunk meg mindenkit, mindenki ellenünk van! Mindig más a hibás. És közben embereket, barátokat, családokat fordítanak egymás ellen a demagóg, sokszor teljesen alaptalan és értelmetlen érvrendszerükkel.”
Sőt, kifogásolta azt is, hogy a Fidesz kettős mércét alkalmaz: „Tüntetni, akkor lehet, ha azt a Békemenet csinálja. Újságot akkor lehet csinálni, ha az azt írja, amit mi akarunk. Az a jó keresztény (definíciószerűen), aki ránk szavaz. Az iskola legyen egyféle, ne gondolkodjon ott senki.” És felszólalt a multik és a bankok elleni hangolás, a NER kaszinóbizniszei és a Nemzeti Dohánybolt-mutyi ellen is.
Pósfai Gábor 2018-ban, szintén a Decathlon vezetőjeként arról beszélt a Magyar Nemzetnek, hogy a tao-pénzek nagy része korrupció áldozata lesz, így nem csoda, hogy több sportág teljesítménye: „A társaságiadó-kedvezmény rendszere egyébként nagyon jó kezdeményezés, főleg akkor, ha arra használnák itthon a támogatást, amire kellene. Így például az utánpótlás fejlesztésére kérik a pénzt, majd sok helyen a felnőttcsapatnál az idegenlégiósok bérét fedezik belőle úgy, hogy az említetteket utánpótlásedzőként írják be a rendszerbe. Magyarországon a taón keresztül befolyt pénzek nagy része elvész, és a legtöbb támogatás, nem véletlenül, mindig egy irányba halad, így nem csoda, hogy több sportág teljesítménye visszaesett” – mondta. Pósfai úgy látta, ebben a rendszerben megjelentek az úgynevezett közvetítők, akik bizonyos jutalékért – ami általában 15-20 százalék volt – cserébe hoztak volna számukra szerződő partnereket. A stadionépítéseket akkor óvatosan bírálta, leginkább azért, mert a jövőt figyelmen kívül hagyva a létesítmények fenntartására és üzemeltetésére nem gondolt senki. „Noha rengetegszer kerestek meg minket sok száz milliós, milliárdos projektekkel, mi ilyen célra sem céltámogatást, sem pedig taotámogatást nem adtunk. Még mielőtt rákérdez: igen, azért, mert a mi pénzünk elveszne ebben a hatalmas projektben, és finoman szólva sem tudnánk nyomon követni a felhasználását.”
2023-ban, amikor már Ausztriában dolgozott, Pósfai interjút adott a Válasz Online-nak – korábban visszautasította az ilyen felkéréseket. Akkor bevallotta, hogy 2006-ban tiltakozott a Gyurcsány-kormány ellen, kint volt tüntetni.
„Az sem titok, hogy 2010-ben a Fideszre szavaztam, történelmi lehetőségnek láttam az akkori kétharmadot – azóta meg azt látom, hogy bár nem minden rossz, ami történt, távolabb kerültünk attól, aminek a megvalósítására én a szavazatommal akkor felhatalmazást adtam. 2017-ben még láttam esélyt, hogy ez megfordulhat, azért is írtam ki magamból, amit éreztem. Csakhogy az elmúlt öt-hat évben sem javult a helyzet.”