Baranyi Krisztina: Ferencváros nem ad el területet a Fudan Egyetem építéséhez

  • narancs.hu
  • 2021. április 7.

Belpol

A polgármester szerint fontosabb, hogy a 8-10 ezer kollégiumi férőhelyet biztosító Diákváros felépülhessen.

Ferencváros biztosan nem ad el a tulajdonában lévő területet a Fudan Egyetem építéséhez – nyilatkozta Baranyi Krisztina az RTL Klub Híradójának. A Fudan Egyetem ott építkezne, ahová Ferencváros az úgynevezett Diákvárost megálmodta, amely 8-10 ezer hallgatónak biztosítana kollégiumi szállást. A kormány eredetileg támogatta a beruházást.

A polgármester azt mondta, fontosabbnak tartja, hogy kollégiumi helyek épülhessenek. Baranyi tájékoztatást vár az ügyben a kormánytól.

A rozsdaövezet csak részben Ferencvárosé, 80-85 százalékban magántulajdon.

Figyelmébe ajánljuk

„A magyarok az internetre menekülnek a valóság elől”

  • Artner Sisso
Szokolai Róbert korábban ifjúsági szakszervezeti vezető volt, jelenleg az Eötvös10 Művelődési Ház kommunikációs vezetője. Arról kérdeztük, milyen lehetőségei vannak a fiataloknak ma Magyarországon, kire és mire számíthatnak, valamint hogyan használják az internetet, a közösségi médiát, és mire mennek vele.

Valóra vált forgatókönyv

1984-ben került a mozikba Rob Reiner első filmje, A turné (This Is Spinal Tap). Az áldokumentumfilm egyik főszereplője maga a rendező volt, aki az éppen amerikai turnén levő fiktív brit hard rock zenekar, a Spinal Tap történetét próbálta kibogozni.