Egy beomlott munkagödör miatt egy szakaszon leállították Paks II. építését

  • narancs.hu
  • 2025. február 7.

Belpol

A felfüggesztett kivitelezési részfeladatok nem érintik a nukleáris biztonságot.

Az Országos Atomenergia Hivatal (OAH) határozatban szólította fel a Paks II. Zrt.-t, hogy „az 5. blokk munkagödre déli falának beomlással érintett szakasza, valamint a munkagödör ezen kockázattal érintett valamennyi területe tekintetében haladéktalanul állítsa le a munkavégzést, és tegye meg a szükséges óvintézkedéseket” – vette észre a Portfolio.hu.

A határozatból kiderül, hogy január 15-én repedéseket fedeztek fel a munkagödör déli falánál, majd január 30-án reggel beomlott a déli falon belül kialakított félszigeten két sarka, függőlegesen mérve több mint hét méternyi részen. Az OAH még aznap helyszíni ellenőrzési jegyzőkönyvet vett fel, illetve hivatalból közigazgatási hatósági eljárást indított.

Február 6-i határozatában az OAH azonnali hatállyal leállította az építési munkálatokat a munkagödör déli falánál az érintett részen, valamint a kockázattal érintett területeken, továbbá részletes feladatlistát írt össze.

A portál forrásai szerint OAH szigorú lépését az indokolta, hogy a déli fal említett félszigetén korábban már elvégezték a talajszilárdítási munkálatokat, azaz cementes, szilárdított anyag omlott le.

A lap felidézte, karácsony előtt a munkagödör déli fala mintegy 3,5-4 centiméterrel megdőlt egy szakaszon. Bár ez még nem érte el a beavatkozási határértéket (6,5 cm), a Paks II. Zrt. óvatosságból, megelőző jelleggel, a közelgő ünnepek miatti leállásokra is tekintettel úgy döntött, hogy megtámasztja a munkagödör falát. A Portfolio.hu arról ír, a januári és a karácsony előtti esetnek nincs köze egymáshoz. A Paks II. Zrt. a mostani esetről szóló Facebook-posztjában hangsúlyozta, hogy a felfüggesztett kivitelezési részfeladatok nem érintik a nukleáris biztonságot.

Maradjanak velünk!


Mi a Magyar Narancsnál nem mondunk le az igazságról, nem mondunk le a tájékozódásról és a tájékoztatás jogáról. Nem mondunk le a szórakoztatásról és a szórakozásról sem. A szeretet helyét nem engedjük át a gyűlöletnek – a Narancs ezután is a jó emberek lapja lesz. Mi pedig még többet fogunk dolgozni azért, hogy ne vesszen el végleg a magyar igazság. S közben még szórakozzunk is egy kicsit.

Ön se mondjon le ezekről! Ne mondjon le a Magyar Narancsról!

Vásárolja, olvassa, terjessze, támogassa a lapot!

Figyelmébe ajánljuk

Rákosrendező lehet a jó példa

A Fővárosi Közgyűlés szerint az államnak ki kell takarítania Rákosrendezőt akkor is, ha nem az arabok a vevők. Ebből lehet ugyan még némi vita, valójában a terület beépítése messze túlmutat a regnáló kormányon.