Másodjára átment a Tisza Párt cégvezetői pályázatokról szóló javaslata

  • narancs.hu
  • 2025. február 7.

Belpol

Előbb bojkottálták a Fővárosi Közgyűlés ülését, végül átírták az előterjesztést.

A Fővárosi Önkormányzat Tulajdonosi Bizottsága elfogadta a Tisza Párt előterjesztését, miszerint nyílt pályázaton válasszák meg a fővárosi cégek (a BKK, a BKV, a Budapesti Közművek, a Vagyonkezelő és a Budapest Gyógyfürdői és Hévízei Zrt.) vezetőit – írja a 444.hu.

A kiválasztásban a Tulajdonosi és a Városüzemeltetési bizottság tagjai vesznek részt, de az előterjesztő Orbán Árpád befogadta azt a módosító javaslatot, hogy a szakszervezetek is kapjanak beleszólást a döntésbe. Nem ment át ezzel szemben a Kétfarkú Kutya Párt arról szóló módosítója, hogy ne csak kettő, hanem mind a négy állandó bizottság vegyen részt a kiválasztásban.

A pályázatokat február közepén írhatják ki, a kiválasztott jelölteket Karácsony Gergely főpolgármester terjesztheti majd a Fővárosi Közgyűlés elé, amely szavaz róluk.

Ahogy arról korábban mi is beszámoltunk, a tiszás javaslat elsőre nem ment át, mert a főjegyzőnek és a legtöbb pártnak komoly jogi aggályai voltak. Magyar Péter „mutyit” emlegetett, a Tisza Párt képviselői pedig bojkottálták a közgyűlés januári ülésének nagy részét. Karácsony Gergely szerint félreértésről volt szó, és ezt a Tisza Párt elnökének is elmondta. A kifogásokat figyelembe véve a tulajdonosi bizottság tiszás elnöke, Orbán Árpád végül átírta a javaslatot, amivel így a főjegyzőnek már csak apróbb problémái voltak, ám ezeket is sikerült orvosolni.

Magyar Péter a bizottsági ülést követően „újabb sikerről” posztolt. Megfogalmazása szerint pártja „hosszas vitát követően végre elérte, hogy nyílt és objektív pályázatok kerüljenek kiírásra a nagy budapesti cégek vezetői pozícióira.” A Tisza Párt elnöke hozzátette: „A korábbi hatalmi elit képviselői minden trükköt bevetettek a valódi változás ellen és az eddigi mutyik fenntartásáért, de végül győzött a budapestiek akarata.”

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.