Feljelenti Lázárt a Momentum, ha a kastélyprivatizációs terve az Országgyűlés elé kerül

  • narancs.hu
  • 2023. április 4.

Belpol

Hűtlen kezelés miatt. 

Hűtlen kezelés miatt feljelentést tesz Lázár János ellen a Momentum, amennyiben a miniszter kastélyprivatizációs terve az Országgyűlés elé kerül – jelentette be közösségi oldalán Stummer János a párt politikusa. Mint ismert, egy törvénytervezet szerint Lázár 12 felújított kastély tulajdonlásáról dönthet. 

„Nemrég látott napvilágot a hír, hogy a kormány 12 újonnan felújított kastélyt privatizálna és adna ingyen ajándékba, vagy vagyonkezelésbe. (...) Mindannyiunk érdeke, hogy ezek a gyönyörű kastélyok a közös kulturális kincseink maradhassanak és ne valakinek a magánbirtoka, vagy luxusszállodája legyen” – jelentette ki. 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Két óra X

Ayn Rand műveiből már több adaptáció is született, de egyik sem mutatta be olyan szemléletesen az oroszországi zsidó származású, ám Amerikában alkotó író-filozófus gondolatait, mint a tőle teljesen független Mountainhead.

Megtörtént események

  • - turcsányi -

A film elején megkapjuk az adekvát tájékoztatást: a mű megtörtént események alapján készült. Első látásra e megtörtént események a 20. század második felének délelőttjén, az ötvenes–hatvanas évek egymásba érő szakaszán játszódnak, a zömmel New York-i illetékességű italoamerikai gengsztervilág nagyra becsült köreiben.

Élet-halál pálinkaágyon

Óvodás korunktól ismerjük a „Hej, Dunáról fúj a szél…” kezdetű népdalt. Az első versszakban mintha a népi meteorológia a nehéz paraszti sors feletti búsongással forrna össze, a második strófája pedig egyfajta könnyed csúfolódásnak tűnik, mintha csak a pajkos leánykák cukkolnák a nyeszlett fiúcskákat.

Egy fölényeskedő miniszter játékszere lett a MÁV

A tavalyi és a tavalyelőtti nyári rajtokhoz hasonlóan a vasúttársaság most sem tudott mit kezdeni a kánikula, a kereslet és a körülmények kibékíthetetlen ellentétével, s a mostani hosszú hétvégén ismét katasztrofális állapotok közt találhatták magukat az utasok.