Folytatólagosan hazudott a Ripost Juhász Péterről

  • narancs.hu
  • 2022. április 20.

Belpol

A bíróság szerint egy szó sem volt igaz abból, amit a kormányközeli bulvárlap állított a politikusról.

Kedden tette közzé közösségi oldalán Juhász Péter, korábbi V. kerületi önkormányzati képviselő, politikai aktivista, hogy a személyiségi jogi pert „a Ripost nevű szennylappal szemben”. A lap több alkalommal is írt arról, hogy Juhász bántalmazza, fizikai szabadságában korlátozza, valamint tudatmódosító anyagokkal befolyásolja gyermekei édesanyját.

 

„Szennylapok, amiket a Fidesz tart fenn, pénzel, mozgat. Nem újság, ezért nem híreket közöl, hanem undorító mocskot. Nem törődve azzal, hogy ártatlan emberek, nők és gyerekek életét teszi tönkre” – fogalmaz Juhász. Hozzátéve, hogy mindehhez ugyanakkor emberek is kellenek, akik nem bújhatnak el a lap brandje mögé. „És bizony azokról az emberekről is azt gondolom, hogy a legmocskosabb erkölcsi nullák, akik ott dolgoznak, vagy részt vesznek egy ilyen kampányban” – írja a korábbi politikus.

Juhász ugyanakkor arról is ír, hogy bár fontos ez az ítélet is, teljes rehabilitációt aligha jelenthet:

„A másodfukú ítéletig el fog telni 5-6 év a lejárató kampány óta. Nem sok jóvátételt jelent a pénz egy ilyen helyzetben, ahogy az sem, hogy ennyi idő után közlik a helyreigazítást - ha közlik. Mert - velem szemben legalábbis - többször nem közölték az ilyet, mint igen.

Vagy te Láttad a TV2 tények adásában 18 alkalommal (vagy akár egyszer is) leadni, hogy hazudtak, és nem dolgozom Portiknak (akit nem is ismertem)? Pedig volt ilyen ítélet is.”

A 444 elérte Tóth Balázst, a Helsinki Bizottság jogászát, Juhász Péter ügyvédjét, aki a lapnak elmondta, az egyetlen kérés, aminek nem adott helyt a bíróság, a cikkek törlése volt, de ezen túl nyilvános elégtételt és 3 millió forint sérelemdíj megfizetését kérte az alperestől az ítélet, miután megállapította az összes közölt tartalom valótlanságát.

Ahogy a 444 cikke írja: a kártérítés megfizetése mellett a Bíróság arra is kötelezte a Ripostot, hogy „a megjelölt cikkekbe ágyazva, azok címe alatt, azok elérhetőségének idejére, de legalább 30 napig, a cikk-címmel azonos betűmérettel, betűszínnel és betűtípussal írt közleményében «Bocsánatkérés Juhász Péterre vonatkozó valótlanságok miatt» címmel kérjen bocsánatot a Felperestől, amiatt, hogy cikkeiben valótlanul állította és híresztelte, hogy Juhász Péter hozzátartozóját bántalmazta, megverte, egy lakásba zárta és begyógyszerezte és ezzel megsértette jóhírnévhez és magánélet tiszteletben tartásához való jogát.” A bíróság helyt adott továbbá annak a kérésnek is, hogy a Ripost honlapján 15 napon belül reggel 8 és 10 óra között tegye közzé a jogerős ítélet rendelkező részét azzal együtt, hogy valótlan tények alapján állították be erőszakosnak Juhászt.

Kedves Olvasónk!

Elindult hírlevelünk, ha szeretné, hogy önnek is elküldjük heti ajánlónkat, kattintson ide a feliratkozásért!

Magyar Narancs független, szabad politikai és kulturális hetilap.

Jöjjön el mindennap: fontos napi híreink ingyenesen hozzáférhetők! De a nyomtatott Narancs is zsákszám tartalmaz fontos, remek cikkeket, s ezek digitálisan is előfizethetők itt.

Fizessen elő, vagy támogassa a független sajtót! Olvassa a Magyar Narancsot!

Figyelmébe ajánljuk

A kutya mellett

A filmművészetben a Baran című, egyszerre realista és költői remekmű (Madzsid Madzsidi) jóvoltából csodálkozhatott rá a világ először az iráni afgán menekültek sorsára.

Iszony

Kegyetlen, utálatos film Veronika Franz és Severin Fiala legújabb munkája (ők a felelősek a 2014-es, hasonlóan bársonyos Jó éjt, anyu! című horrorért).

Elvis gyémánt félkrajcárja

  • - turcsányi -

Van a Hülye Járások Minisztériumának egy vígjátéki alosztálya, ott írták elő, hogy ha valaki el akarja kerülni a helyzetkomikumok – művészileg nyilván szerfelett alantas – eszköztárának használatát, hősét úgy kell járatnia (lehetőleg a medence partján), hogy a mozgása végig magán hordozza a szerepét.

Saját magány

A Comédie-Française évszázadok óta egyre bővülő, immár többezresre duzzadt repertoárjából most a klasszicista szerző modern köntösbe bújt, Guy Cassiers rendezésében újragondolt változatát hozták el Budapestre – pár hónappal a premier után.

Az én bilincsei

A Losoncról származó Koós Gábor (1986) a Képzőművészeti Egyetem grafikaszakán végzett, és még tanulmányai idején monumentális, több mint két méter magas munkáival lett ismert.

Kihaltunk volna

Ez az átfogó nőtörténeti mű nem Hatsepszut, az egyiptomi fáraónő, vagy Endehuanna, a sumér költőnő, és még csak nem is a vadászó férfi, gyűjtögető nő meséjével kezdődik, hanem egy mára kihalt, hüvelykujjnyi, rovarevő, tojásrakó, pocokszerű lénytől indulunk el, amely még a dinoszauruszok lába mellett osonva vadászott.

Alexandra, maradj velünk!

"Alexandra velünk marad. S velünk marad ez a gondolkodásmód, ez a tempó is. A mindenkin átgázoló gátlástalanság. Csak arra nincs garancia, hogy tényleg ilyen vicces lesz-e minden hasonló akciójuk, mint ez volt. Röhögés nélkül viszont nehéz lesz kihúzni akár csak egy évet is."