Két helyszín is visszamondta Orbánék konzervatív konferenciáját Brüsszelben

  • narancs.hu
  • 2024. április 16.

Külpol

De a végén csak sikerült helyet találni, el is kezdődött.

Nehéz helyzetbe került a brüsszeli MCC, miután már a második helyszín, a Sofitel Hotel is elutasította, hogy helyszínt adjon a Nemzeti Konzervatív Konferenciának (NATCON)írta meg az Eurológus.

A konzervatív rendezvényt ugyanis eredetileg a Concert Noble-ben tartották volna, azonban a helyszín a hétvégén szintén visszalépett a megállapodástól. A szervezők ezután egyeztek meg az ötcsillagos Sofitellel. A hotel azonban hétfő este elállt a szerződéstől. Úgy tudni, a NATCON szervezői hétfő délután már a szállodában voltak, amikor meghallották az újabb lemondásról szóló hírt, nem is akartak elmenni, ezért a kiérkező rendőröknek kellett nekik elmagyarázniuk, hogy nem a Sofitelen múlott a visszalépés.

Kiderült,

miután az érintett brüsszeli kerület polgármestere megtudta, milyen jellegű rendezvény várható a hotelben, beszélt a rendőrökkel, akik felvették a kapcsolatot a Sofitellel. A szálloda vezetői ekkor döntöttek úgy, hogy visszalépnek.

Antifasiszta szervezetek egyébként tüntetést is hirdettek a hotel elé.

Végül sikerült az eseménynek Brüsszelben helyet találni, így kedden 9 órakor elkezdődött a Nemzeti Konzervatív Konferencia. A rendezvénynek a Claridge rendezvényhelyszín ad otthont.

Orbán Balázs már posztolt is a helyszínről. A miniszterelnök politikai tanácsadója azt írta, bár a baloldal megpróbálta megakadályozni, a konferencia mégis elkezdődött. Ráadásul teltházzal.

A rendezvényen felszólal Orbán Viktor, Mateusz Morawiecki volt lengyel miniszterelnök, Suella Braverman volt brit belügyminiszter, Nigel Farage, a Brexit leghangosabb brit támogatója és Eric Zemmour szélsőjobboldali francia politikus is.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyos valóságot arról, hogy nem, a nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésen.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Mesterségvizsga

Egyesek szerint az olyan magasröptű dolgokhoz, mint az alkotás – legyen az dalszerzés, írás, vagy jelen esetben: színészet –, kell valami velünk született, romantikus adottság, amelyet jobb híján tehetségnek nevezünk.

Elmondom hát mindenkinek

  • - ts -

Podhradská Lea filmje magánközlemény. Valamikor régen elveszett a testvére. Huszonhét évvel az eltűnése után Podhradská Lea fogta a kameráját és felkerekedett, hogy majd ő megkeresi.

Nem oda, Verona!

  • - turcsányi -

Valahol a 19. század közepén, közelebbről 1854-ben járunk – évtizedekre tehát az államalapítástól –, Washington területén.

Nagyon fáj

  • Molnár T. Eszter

Amióta először eltáncolta egy kőkori vadász, ahogy a társát agyontaposta a sebzett mamut, a fájdalom a táncművészet egyik legfontosabb toposza.

Mindenki a helyére

Mit gondol Orbán Viktor és a Fidesz a nőkről? Hogyan kezeli őket? És mit gondol ugyanerről a magyar társadalom, és mit a nők maguk? Tényleg a nők pártja a Fidesz? Ezeket a kérdéseket próbálja megválaszolni a kötet többféle aspektuson keresztül. Felemás sikerrel.

A gyáva nyúl

Elvégeztetett: kedden délelőtt Petr Pavel államfő aláírta Andrej Babiš miniszterelnöki kinevezését, immár semmi akadálya az új cseh kormány megalakulásának. Bár a szeptember második felében megtartott parlamenti választás után Babiš gyors kormányalakítást ígért, láthatóan nem sikerült betartania: ez­irányú erőfeszítései hosszúra nyúltak, s néha egészen komikus epizódokat produkáltak.

„Én valami kevésbé szelídet kerestem”

  • Mink András

„A be nem illeszkedés vonzó távlatát nyújtották nekem” – olvasható Kenedi János szellemi ébredésének történetéről számot adó, Elhülyülésem története című 1977-es írásában, amelyet Kovács András nevezetes körkérdésére (Marx a negyedik évtizedben) írt válaszul.

Megint dubajozás

Alacsony belépési küszöb, mesés hozamok, könnyű meg­gazdagodás, örök élet: ezek közül az első kettőt biztosan ígérik a mesés dubaji ingatlanbefektetési ajánlatok. Pedig az előrejelzések szerint akár egy éven belül kipukkadhat az ingatlanlufi.

A beismerés semmis

Az ügyész kizárását kezdeményezte a védelem, a különböző tit­kos­­szolgálati szervek más-más leiratot készítettek ugyan­arról a hangfelvételről – bonyolódik a helyzet abban a büntetőperben, amelynek tárgya a Nyugat-Európába irányuló illegális kutyaexport.