Kutatás: 1200 orvos több mint felét rosszul érinti a katatörvény módosítása

  • narancs.hu
  • 2022. július 26.

Belpol

Sokan másod- és harmadállásban ügyeltek, rendeltek, mint egyéni vállalkozók. 

Online kérdőíven kérdezte meg a Magyar Orvosi Kamara (MOK) Budapesti Területi Szervezete a tagjait arról, hogyan érinti őket az új katatörvény. A nem reprezentatív felmérésben 1223 budapesti orvos töltötte ki a kérdőívet, amelyből kiderült, a megkérdezettek több mint fele katás vállalkozóként is dolgozott, többségüket hátrányosan érintik a változtatások – mondta a Telexnek Albert István, budapesti kamarai elnök. 

Sok orvos vállalt katás egyéni vállalkozóként ügyeletet, vizsgált másodállásban betegeket szakrendelőkben vagy rendelt magánklinikákon. Szeptembertől nekik is más, előnytelenebb adózási formában kell folytatniuk a tevékenységüket, vagy abba kell hagyniuk a másod- és harmadállásukat, ugyanis katásként már nem számlázhatnak cégeknek, szervezeteknek, csak magánszemélyeknek. 

Azt egyelőre nem tudni, hány orvos hagyna fel emiatt a tevékenységével, de az biztos, a változtatás a betegek fogják megérezni. Régóta nincs már annyi szakorvos, hogy minden kórházban, rendelőben és ügyeletben legyen belőlük elég. Az orvosok ezért ezeket a feladatokat egyéni vállalkozóként látják el másod- vagy harmadállásban.

Maradjanak velünk!


Mi a Magyar Narancsnál nem mondunk le az igazságról, nem mondunk le a tájékozódásról és a tájékoztatás jogáról. Nem mondunk le a szórakoztatásról és a szórakozásról sem. A szeretet helyét nem engedjük át a gyűlöletnek – a Narancs ezután is a jó emberek lapja lesz. Mi pedig még többet fogunk dolgozni azért, hogy ne vesszen el végleg a magyar igazság. S közben még szórakozzunk is egy kicsit.

Ön se mondjon le ezekről! Ne mondjon le a Magyar Narancsról!

Vásárolja, olvassa, terjessze, támogassa a lapot!

Figyelmébe ajánljuk

Csődközeli helyzetben billeg a BKV

28 milliárd forint hiányzik a BKV idei költségvetéséből a túléléshez. A közlekedési társaság adósságátütemezést kér, a jövő évi működéshez pedig a BKK-val 30 milliárdos hitelkeretre pályázna. Ráadásul mivel az igazgatósági és a felügyelő bizottsági tagok megbízatása lejárt, több hete törvénytelenül működik, ahogy a többi fővárosi cég is.