Kutatás: 1200 orvos több mint felét rosszul érinti a katatörvény módosítása

  • narancs.hu
  • 2022. július 26.

Belpol

Sokan másod- és harmadállásban ügyeltek, rendeltek, mint egyéni vállalkozók. 

Online kérdőíven kérdezte meg a Magyar Orvosi Kamara (MOK) Budapesti Területi Szervezete a tagjait arról, hogyan érinti őket az új katatörvény. A nem reprezentatív felmérésben 1223 budapesti orvos töltötte ki a kérdőívet, amelyből kiderült, a megkérdezettek több mint fele katás vállalkozóként is dolgozott, többségüket hátrányosan érintik a változtatások – mondta a Telexnek Albert István, budapesti kamarai elnök. 

Sok orvos vállalt katás egyéni vállalkozóként ügyeletet, vizsgált másodállásban betegeket szakrendelőkben vagy rendelt magánklinikákon. Szeptembertől nekik is más, előnytelenebb adózási formában kell folytatniuk a tevékenységüket, vagy abba kell hagyniuk a másod- és harmadállásukat, ugyanis katásként már nem számlázhatnak cégeknek, szervezeteknek, csak magánszemélyeknek. 

Azt egyelőre nem tudni, hány orvos hagyna fel emiatt a tevékenységével, de az biztos, a változtatás a betegek fogják megérezni. Régóta nincs már annyi szakorvos, hogy minden kórházban, rendelőben és ügyeletben legyen belőlük elég. Az orvosok ezért ezeket a feladatokat egyéni vállalkozóként látják el másod- vagy harmadállásban.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyos valóságot arról, hogy nem, a nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésen.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Majdnem Magyarországon találták fel a hormonális fogamzásgátlást

A magyar gyógyszeriparban már az 1930-as években eljutottak a hormonális fogamzásgátlás lehetőségéhez, a korabeli magyar társadalom azonban nem volt fogékony az ötletre. Ennek ellenére magyaroknak is köszönhető a tabletta feltalálása. Két magyar cég és két magyar ember három története a huszadik század sűrű és komor eseményeinek desztillátuma.