Magyar Péter üzent Orbánnak: „Miniszterelnök elvtárs, szedje össze magát”

  • narancs.hu
  • 2025. április 18.

Belpol

Ismét vitára hívta a Fidesz vezetőjét a Tisza Párt elnöke.

Sergio Leone-féle videóban reagált Magyar Péter arra, hogy Orbán Viktor tegnap Hont Andrásnak adott interjút az Öt nevű csatornán. A beszélgetést „vitaként” harangozták be, de az újságírónak kritikus kérdései nem nagyon akadtak.

Most Magyar Péter azt írja: „Miniszterelnök elvtárs, innen már csak egy lépés, hogy valóban férfiként viselkedjen. Úgy, ahogyan az Alaptörvénybe beleírták. Gratulálok a tegnapi »óriási« tetthez, hogy nem a Kossuth rádióban, hanem egy Mészáros Lőrinc által kitartott propagandaoldalnak dolgozó egykori fideszes képviselőnek, Deutsch Tamás táskahordójának válaszolt az előre megírt kérdésekre.

Miniszterelnök elvtárs, szedje össze magát, jelölje meg az időpontot, a helyszínt és a fegyvernemet!

Én ott leszek. Jelezze, ha húsz év után készen áll egy nyilvános vitára hazánk helyzetéről, az önök által okozott problémákról, gyűlöletkeltésről, a lehetséges megoldásokról és az emberséges Magyarországról. Mivel állítólag szereti a férfias, western filmeket, küldök egy kis bátorítást.”

A tegnapi Hont-féle interjúban egyébként a Tisza Pártról esett szó, de Mészáros Lőrinc vagy Tiborcz István gazdagodásáról nem, és a Matolcsy-klán és az MNB alapítványainak gyanús ügyeiről sem kapott kemény kérdéseket a kormányfő. A kérdező és a válaszoló ellenben hosszú percekig ecsetelte azt, hogy Kollár Kinga „örül annak”, sőt „azon dolgozik”, hogy a brüsszeli források ne jussanak el Magyarországra. Orbán azt is állította, hogy a Tisza Párt „komoly rivális”, ám „egy külföldről finanszírozott és külföldről fenntartott dolog”.

A kedélyes interjú mélypontja azonban talán az volt, amikor Hont András felpanaszolta, hogy a Szuverenitásvédelmi Hivatal az Átlátszó oknyomozó portált vegzálja, holott van egy nagy nemzetközi techbirodalom, amely – mint utalt rá – a Tisza Pártot segíti. Később Orbántól megkérdezte, hogy előfordulhat-e román mintára nálunk is , hogy eltiltsák a választásoktól a Tisza Pártot. A miniszterelnök ezt nem utasította vissza kategorikusan, csak arról beszélt, hogy minden párt elindulhat, amely betartja a törvényeket. Mivel Orbán a beszélgetésben is kifejtette, hogy a Tiszát egy baloldali oligarchák által, külföldről finanszírozott projektnek tekinti, ez nem jelentett megnyugtató választ.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.

Hallják, hogy dübörgünk?

A megfelelően lezárt múlt nem szólhat vissza – ennyit gondolnak történelmünkről azok a politikai aktorok, akik országuk kacskaringós, rejtélyekben gazdag, ám forrásokban annál szegényebb előtörténetét ideológiai támaszként szeretnék használni ahhoz, hogy legitimálják jelenkori uralmi rendszerüket, amely leg­inkább valami korrupt autokrácia.