Mindent a látszatokért: Áder felkérte szépen Orbánt a kormányalakításra

  • narancs.hu
  • 2018. május 7.

Belpol

Orbán előre szólt, hogy minden eszközt bevet majd.

Orbán azért él majd minden eszközzel, hogy tovább szolgálja az emberek akaratát. Mit tehetünk, ha az emberek meg azt akarják, hogy Mészáros Lőrincnek még csurranjon-cseppenjen ez-az? Orbán azt is elmondta, hogy az új kormány legfontosabb feladata Magyarország biztonságának és keresztény kultúrájának megőrzése lesz, azaz marad minden a régiben, továbbra se lesz téma a rohadó egészségügy, vagy a szétvert oktatási rendszer.

Áder János köztársasági elnök felkérése Orbán megígérte az összes magyarnak, hogy odaadással és hűséggel fogja szolgálni az országot – írja az MTI, és ő is Mészárosra gondol.

Tehát mindenki megnyugodhat.

Figyelmébe ajánljuk

Ne hozhasson döntést a választás után a leköszönő parlament - ezt akarta az ellenzéki képviselő, de leszavazták

Az Alaptörvény módosításáról szóló indítványt nyújtott be nemrég az Országgyűlés Törvényalkotási Bizottsága ülésén az MSZP. Az előterjesztés leglényegesebb eleme: a választás után az új parlament alakuló üléséig a leköszönő Országgyűlés ne hozhasson bizonyos döntéseket – noha módja volna bármilyet, amilyet addig is –, például ne változtathassa meg az alkotmányt. A javaslat értelmi szerzőjével, Vajda Zoltánnal, a szocialista frakció tagjával, a költségvetési bizottság elnökével beszélgettünk.

Magyar rulett

Szociológusok és politológusok rendszeresen elmondják, hogy a magyarok és különösen a Fidesz-szavazók számára az egyik legfontosabb érték a biztonság. Azt is mindig hozzáteszik, hogy Orbán Viktor különlegesen jól érti a „magyar néplelket”, így eredményesen tud játszani az egzisztenciális fenyegetettség és a biztonság utáni vágy érzékeny húrjain.