Momentum a Tiszának: Elég lenne annyi, hogy bocs

  • narancs.hu
  • 2025. január 10.

Belpol

Tompos Márton szerint a fideszes, törzsi mentalitás jele, ha valaki nem tud elnézést kérni azért, mert valótlanságot állított.

Olyat állított Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke kedden, hogy a Tisza Párt nem kap állami pénzt, bezzeg a Fidesz a parlamenti ellenzékkel karöltve megszavazta, hogy „az eddigi állami pénzeken felül 2025-re még plusz 16 milliárd forint költőpénzt kapjanak a nulla társadalmi támogatottsággal rendelkező pártocskák frakciói”.

Ez nem igaz, az említett javaslatot a kormánypárt terjesztette be, és az is szavazta meg, az ellenzék nem – figyelmeztette Magyart Szabó Szabolcs momentumos országgyűlési képviselő. A Momentum már decemberben közölte, hogy a többletforrással rászoruló családokat, NER-károsult állampolgárokat szeretne segíteni. Az sem igaz – írta Szabó Szabolcs –, hogy a Tisza Párt ne kapna állami forrást, hiszen az európai parlamentbe bejutott képviselői révén kap az európai, köztük a magyar adófizetők pénzéből.

Szabó válasza vitát váltott ki a közösségi oldalon, amely Tompos Mártonnak, a Momentum elnökének tapasztalata szerint teljesen fölösleges, bár abból a szempontból tanulságos volt, hogy a Tisza Párt szimpatizánsai ebben az egyértemű helyzetben, amikor két kattintással ellenőrizhető, ki mondott igazat, „nem a vezetőjüktől vártak el korrekciót, hanem nekiestek azoknak, akik tényeket közöltek”.

Szerinte ez ugyanaz a törzsi mentalitás, ami a Fidesz táborára is jellemző.

„Kérdés, hogy a Fideszt akarjuk lecserélni, vagy a fideszes mentalitást. Ugyanis a fideszes mentalitás az a törzsi logika. Az azt mondja, hogy hiába lop, csal, hazudik valaki, hogyha azt mondjuk rá, hogy a mi kutyánk kölyke, az mi a mi emberünk, akkor megvédik. Erre tök jó példa akár Varga Judit, aki most is több millió forintot keres” – mondja Tompos.

Szerinte akkor lehet egyről a kettőre jutni, és megfelelő embereket juttatni a megfelelő helyekre, ha ez a hozzáállás változik.

„De hogyha nem elvárás az, hogy ha valaki téved, akkor bocsánatot kérjen, azt mondja, hogy ez nem volt igaz, és bocs, haladjunk, akkor csak a Fideszt fogjuk tudni lecserélni, de a törzsi gondolkodás nem” – így a Momentum elnöke. 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Két óra X

Ayn Rand műveiből már több adaptáció is született, de egyik sem mutatta be olyan szemléletesen az oroszországi zsidó származású, ám Amerikában alkotó író-filozófus gondolatait, mint a tőle teljesen független Mountainhead.

Megtörtént események

  • - turcsányi -

A film elején megkapjuk az adekvát tájékoztatást: a mű megtörtént események alapján készült. Első látásra e megtörtént események a 20. század második felének délelőttjén, az ötvenes–hatvanas évek egymásba érő szakaszán játszódnak, a zömmel New York-i illetékességű italoamerikai gengsztervilág nagyra becsült köreiben.

Élet-halál pálinkaágyon

Óvodás korunktól ismerjük a „Hej, Dunáról fúj a szél…” kezdetű népdalt. Az első versszakban mintha a népi meteorológia a nehéz paraszti sors feletti búsongással forrna össze, a második strófája pedig egyfajta könnyed csúfolódásnak tűnik, mintha csak a pajkos leánykák cukkolnák a nyeszlett fiúcskákat.

Egy fölényeskedő miniszter játékszere lett a MÁV

A tavalyi és a tavalyelőtti nyári rajtokhoz hasonlóan a vasúttársaság most sem tudott mit kezdeni a kánikula, a kereslet és a körülmények kibékíthetetlen ellentétével, s a mostani hosszú hétvégén ismét katasztrofális állapotok közt találhatták magukat az utasok.

A botrány határán

A Nádas-életműsorozat leg­újabb kötetét a színházi világnap alkalmából mutatták be az Örkény Színházban. Hogy hazai színházi életünk hogyan viszonyul ezekhez a magyar drámahagyományból kilógó művekhez, arra éppen egy Örkény-dráma, a Kulcskeresők címével válaszolhatunk.