Orbán: bezárnak az iskolák, de az oktatás nem állhat le

  • BM
  • 2020. március 13.

Belpol

Hétfőtől nincs oktatás az iskolákban, de a tanév folytatódik. Jön a digitális távoktatás.

Orbán Viktor a Facebook-on jelentette be péntek késő este, hogy a kormány újabb rendkívüli intézkedéseket hozott a szerdán elrendelt, a koronavírus megfékezését célzó veszélyhelyzet jegyében.

Így felállított 10 akciócsoportot:

  1. oktatásügyit,
  2. járványügyit,
  3. létfontosságú vállalatokért felelőset,
  4. nemzetközi koordinációért felelőset,
  5. kommunikációért felelőset,
  6. rendkívüli jogrendért felelőset,
  7. pénzügyit,
  8. gazdasági újraindításáért felelőset,
  9. koronavírus kutatásáért felelőset,
  10. valamint határellenőrzésért felelőset.

A kormányfő elmondta, a magyar egészségügyi ezer mintavételhez elegendő laborkapacitással rendelkezik, kesztyűből 22 millió pár, egészségügyi maszkból 1,2 millió, műtéti sebészi maszkból 1 millió, lélegeztetőgépből 2000, altatógépből ugyancsak 2000 áll rendelkezésre.

A továbbiakban Izraelből nem léphetnek be külföldiek Magyarország területére, az országból érkező magyarokra pedig két hetes automatikus vesztegzár vár.

Március 16-ától kezdve tanterven kívüli digitális munkarend lép érvénybe: a tanulók nem látogathatják az iskolákat. Az igazgatók, és a tanárok bemehetnek, de digitális úton kell az órákat megtartani, a személyes találkozás ki van zárva.

Orbán Viktor végül elmondta, hogy a gyerekekre ne a nagyszülők vigyázzanak, mert a fiatalokat nem veszélyezteti a koronavírus, számukra és a középkorú emberek számára egy influenza-szintű megbetegedésről van szó, de az idősek számára életveszélyes.

A miniszterelnök teljes bejelentését itt nézheti meg:

Figyelmébe ajánljuk

Két óra X

Ayn Rand műveiből már több adaptáció is született, de egyik sem mutatta be olyan szemléletesen az oroszországi zsidó származású, ám Amerikában alkotó író-filozófus gondolatait, mint a tőle teljesen független Mountainhead.

Megtörtént események

  • - turcsányi -

A film elején megkapjuk az adekvát tájékoztatást: a mű megtörtént események alapján készült. Első látásra e megtörtént események a 20. század második felének délelőttjén, az ötvenes–hatvanas évek egymásba érő szakaszán játszódnak, a zömmel New York-i illetékességű italoamerikai gengsztervilág nagyra becsült köreiben.

Élet-halál pálinkaágyon

Óvodás korunktól ismerjük a „Hej, Dunáról fúj a szél…” kezdetű népdalt. Az első versszakban mintha a népi meteorológia a nehéz paraszti sors feletti búsongással forrna össze, a második strófája pedig egyfajta könnyed csúfolódásnak tűnik, mintha csak a pajkos leánykák cukkolnák a nyeszlett fiúcskákat.

Egy fölényeskedő miniszter játékszere lett a MÁV

A tavalyi és a tavalyelőtti nyári rajtokhoz hasonlóan a vasúttársaság most sem tudott mit kezdeni a kánikula, a kereslet és a körülmények kibékíthetetlen ellentétével, s a mostani hosszú hétvégén ismét katasztrofális állapotok közt találhatták magukat az utasok.