Orbán Balázs már „Ukrajna nevű problémáról” ír

  • narancs.hu
  • 2025. március 3.

Belpol

A legnagyobb elismerés, amit a kormány kaphatott, hogy nem hívták meg a „háborúpártiak” londoni gyűlésére. 

Orbán Viktor évértékelő beszédében használta először az „Ukrajna nevű terület” kifejezést, ami szerinte „addig addig ütközőzóna, ütközőállam volt a NATO és Oroszország között, vonassék mostantól NATO-felügyelet alá.” Hétfő délután Orbán Balázs, a miniszterelnök politikai igazgatója pedig arról írt a közösségi oldalán, hogy „Amerika békét és üzletet csinál, az Ukrajna elnevezésű probléma meg majd a háborúpárti európaiak kontóján marad” – vette észre a 444.hu.

Orbán szerint a „legnagyobb elismerés, amit Magyarország kaphatott, miután három évig következetesen békepárti álláspontot képviselt, hogy nem hívták meg a háborúpártiak londoni gyűlésére”. Ez a brit-francia-ukrán békekezdeményezés, az úgynevezett tettrekészek koalíciója, ahová az európai országok zöme csatlakozott, Szlovákia és Magyarország viszont meghívást sem kapott. 

Szerinte a magyarok három éve mondják azt, amit most már Amerika is képvisel: „Újra kell nyitni a kommunikációs csatornákat, fel kell venni a diplomáciai kapcsolatot mindkét harcoló féllel, és közvetlen tárgyalást kell kezdeményezni Oroszországgal a mielőbbi tűzszünet és a béke elérése érdekében.”

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Céltalan poroszkálás

A két fivér, Lee (Will Poulter) és Julius (Jacob Elordi) ígéretet tesznek egymásnak: miután leszereltek a koreai háborús szolgálatból, a veteránnyugdíjukból házat vesznek maguknak Kalifornia dinamikusan növekvő elővárosainak egyikében.

Autósmozi

  • - turcsányi -

Vannak a modern amerikai mitológiának Európából nézvést érthető és kevésbé érthető aktorai és momentumai. Mindet egyben testesíti meg a Magyarországon valamikor a nyolcvanas években futó Hazárd megye lordjai című, s az Egyesült Államokan 1979 és 1985 között 146 részt megérő televíziós „kalandsorozat”, amely ráadásul még legalább három mozifilmet is fialt a tengerentúli közönség legnagyobb örömére, s Európa kisebb furcsálkodására.

Húsban, szőrben

Mi maradt élő a Pécs 2010 Európa Kulturális Fővárosa programból? Nem túl hosszú a sor. A Tudásközpont és a Zsolnay Örökségkezelő Nkft. kulturális intézményei: a Zsolnay Negyed és a Kodály Központ, és a Zsolnay Negyedben az eleve kiállítótérnek épült m21 Galéria, amelynek mérete tekintélyes, minősége pedig európai színvonalú.

Rémek és rémültek

Konkrét évszám nem hangzik el az előadásban, annyi azonban igen, hogy negyven évvel vagyunk a háború után. A rendszerbontás, rendszerváltás szavak is a nyolcvanas éveket idézik. (Meg egyre inkább a jelent.)

Az igazságnak kín ez a kor

A családregény szó hallatán rendre vaskos kötetekre gondolunk, táblázatokra a nemzedékek fejben tartásához, eszünkbe juthat a Száz év magány utolsó utáni oldalán a kismillió Buendía szisztematikus elrendezése is.

Kultúrnemzet

„A nemzetgazdasági miniszter úr, Varga Mihály 900 millió forintot biztosított ennek az épületnek a felújítására – nyilván jó összeköttetésének köszönhetően. Lám, egy nemzeti kormányban még a pénzügyminiszter is úgy gondolja, hogy a kultúra nemcsak egy sor a magyar költségvetésben, hanem erőforrás, amelynek az ország sikereit köszönhetjük.”