Orbán megszólalt, tort ült a Momentum kudarcán

  • narancs.hu
  • 2024. június 10.

Belpol

Rövid beszédet mondott Orbán, amelyben kettős győzelemről beszélt és a Momentum történelemből kiírásáról. 

Orbán Viktor a Fidesz eredményváróján éjfél után, háromnegyed 1 körül, az EP-választás szavazatainak mintegy 70 százalékos feldolgozottságánál mondott rövid beszédet, melyben azt mondta, már nem akarnak tovább várni, nehogy senki ne nézze a beszédet.

Orbán ezután arról beszélt, hogy az 57 százalékos részvétel szerinte azt jelenti, hogy a demokrácia jól van, és nemcsak Budapesten, hanem Romániában is. Ezután kijelentette,

"Magyarországon két választást tartottak, mindkettőt megnyertük, ráadásul háborús helyzetben".

A kormányfő ezután úgy számolta, hogy összeségében a megyei jogú városokból is jól jöttek ki, ami Budapestet illeti, még várniuk kell, de Szentkirályi Alexandrának igaza volt, az egyetlen jó döntés volt szerinte a visszalépés.

Az EP-válastásokat a miniszterelnök úgy jellemezte, hogy az emberek világosan megüzenték, hogy békét akarnak, megerősítést kapott a békepárti kormányzati politika. Összegezve az EP-választás eredményét azt mondta, szerinte a magyarok egy táviratban megüzenték most Brüsszelnek, hogy "migráció stop, Soros stop, Brüsszel stop". 

Ezután közölte, hogy fontos, hogy sose veszítsük el a világban a hitünket, hogy van valami erkölcsi egyensúly, mert

"a jóistennek van humorérzéke, mert a párizsi olimpia évében írta ki a történelemből a Momentumot". 

Az EP-választásoknak Orbán szerint még egy fontos tanulsága van: a Momentumra utalva szerinte a magyar emberek világosan memondták, hogy akik Brüsszelben a hazájuk ellen fordulnak, azokat meg fogják büntetni, nem kérnek belőlük, leszavazzák őket. 

Megköszönte a híveknek, aktivistáknak, "talpasoknak, utcai harcosoknak", hogy "ma legyőzték a régi, az új ellenzéket, és mindegy, hogy hívják, az éppen soros ellenzéket". Hozzátette, mindegy, hogy hívják, a Fidesz akkor is le fogja győzni őket mindig. 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.