Orbán Viktor január 1-jén is időt szakít a szélsőjobboldali brazil elnök beiktatására

  • narancs.hu
  • 2018. december 27.

Belpol

Összesen 12 állam- és kormányfő lesz ott.

Orbán Viktor megerősítette, hogy részt vesz a szélsőjobboldali brazil elnök, Jair Bolsonaro beiktatásán - írja a brazil Folhapress hírügynökségre hivatkozva a 24.hu.

A január 1-ji időpont miatt viszonylag kevesen teszik tiszteletüket az eseményen, összesen 12 állam- és kormányfő lesz ott, Orbán mellett például a portugál elnök vagy Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök. Olaszországot a mezőgazdasági minisztere, az USA-t pedig a külügyminisztere képviseli.

Figyelmébe ajánljuk

Miért nem akar tűzszünetet Orbán Ukrajnában?

A miniszterelnök megtorpedózta az Ukrajnával kapcsolatos uniós nyilatkozatot, magyarázata enyhén szólva zavaros és ellentmondásos. Ha pénteken Alaszkában Trump fejében a szilvakompót éppen olyan irányba billenne, amely a szilárd európai állásponthoz közeli, akkor egyre komolyabban tétetik fel a kérdés: valójában ki akarja a háború folytatását?