"Harmadik éve folyamatosan veszteséges Csányi Sándor mohácsi gigavágóhídja" - írja a 24.hu.
Az MCS Vágóhíd Zrt. 23,5 milliárdos költséggel épült, 2017-es elindítása óta pedig több, mint 10 milliárd forintnyi veszteséget termelt.
A tavalyi 5 milliárdos veszteség annak ellenére jött létre, hogy a cég bevételei je15 milliárddal nőttek az egy évvel korábbihoz képest: több mint 63 milliárd forint forgalmat könyvelt el. (Ebből 38 milliárd a belföldi és csaknek 25 milliárd a külföldi forgalomból adódott.)
Éder Tamás igazgatósági tag szerint a veszteség oka az a rendkívüli piaci helyzet, amely az egész szektort sújtotta 2019-ben, és aminek a magyarországi vágóhidak egyértelmű vesztesei voltak. A Kínát sújtó sertéspestis miatt megnőtt az Európából érkező hús jelentősége, ez felvitte az árakat. Bár Magyarország nem exportálhatott, mert a vaddisznó-állományban megjelent a betegség, de a magyarországi sertésár is követte az uniós árnövekedést. Emmellett gyengült a forint is,volt olyan időszak, amikor közel 50 százalékkal kellett a hazai vágóhidaknak többet fizetniük az élőállatért, mint 2019 elején - írják.
Az árnövekedést vásárlói oldalról "csak" 30%-os növekedés követte, így a magyarországi vágóhidak hónapokon keresztül veszteséggel tudták csak értékesíteni az előállított húst - teszik hozzá.
Vágóhídba vitt milliárdok - Csányi Sándor terjeszkedése az élelmiszerszektorban
Az OTP-vezér összesen tízmilliárdos nagyságrendű részvényeladásának okaként agrárberuházási célokat jelölt meg. Sokan kétlik, hogy valóban erről van-e szó, holott a Csányi-féle agrárbirodalom ma a legnagyobb egybefüggő hazai mezőgazdasági és élelmiszer-ipari érdekeltség - ami számos politikai feszültség forrása. Az ország leggazdagabb emberének tartott Csányi Sándorról, az OTP Bank Nyrt.