Rákay véget vet a Navracsics elleni kampánynak

  • narancs.hu
  • 2024. március 6.

Belpol

A sajtóból értesült arról, miket ír a hírportál, amelynek többségi tulajdonosa. Már régen el akarja adni a részét.

Elnézést kér Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési minisztertől Rákay Philip, a Promenad24 hírportál kiadójának többségi tulajdonosa – adta hírül szerdán a 24.hu.

A Promenad24 ugyanis aláírás nélküli véleménycikkekben bírálta Navracsics Tibort amiatt, hogy kezet fogott Márki-Zay Péter hódmezővásárhelyi polgármesterrel. A vásárhelyi hírportál azt írta, Navracsics „hazaáruló politikussal bratyizik”, és olyan embert pénzel, aki „Orbán Viktor felakasztásáról, a kormánytagok fellógatásáról, Lázár János erőszakos haláláról delirál”, továbbá a miniszterelnök fiát buzizza „ipari szinten”.

A kampányról megkérdezték Lázár János építési és közlekedési minisztert, Hódmezővásárhely országgyűlési képviselőjét, akit a támadás mögött sejtettek. Lázár azt mondta, megérti a vásárhelyi jobboldal elkeseredését, amelynek a Promenad24 hangot adott, mert Hódmezővásárhelyen a kormánypártiakat politikailag abuzálja a polgármester, és 2018 óta ott polgárháború zajlik.

A Promenad24 a Facebookon hirdetésben is megjelentette a Navracsicsot ekéző cikkeket, erre mintegy 2,5 millió forintot költött.

Rákay a 24.hu-nak azt mondta, a sajtóból értesült arról, mi jelent meg a Promenad24-en Navracsicsról.

„Évtizedek óta nem titok, hogy közéleti szereplőként nyíltan kiállok Orbán Viktor politikája és kormánya mellett, ebbe az őszinte szerepvállalásba egyáltalán nem fér bele, hogy egy hozzám tulajdonosként köthető vállalkozás bármilyen formában is – ráadásul ilyen alpári eszközökkel – támadja a magyar kormány bármely tagját” – írta Rákay. Utasította a kiadó ügyvezetőit, állítsák le a támadást, és szankcionálják azokat, akik részt vettek benne.

Rákay azt is elmondta, más elfoglaltságai miatt nem tudott elég időt szánni a vásárhelyi portál és a rádió működésére, eladja a tulajdonrészét, erről már hónapok óta tárgyal egy befektetővel. Azt is bejelentette, hogy lemond a mezőhegyesi Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság Zrt. felügyelőbizottságában viselt tisztségéről, és ezt szerdán közli is az érintettekkel. 

 

 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

És meghalni a gyönyörtől

„A fájdalom politikai kérdés, a gyönyör politikai kérdés” – okítja a haldokló Mollyt (Michelle Williams) egy gyönyörű leszbikus (Esco Jouléy), aki egy személyben radikálisan szabad szexuális felfedező és empatikus szociális munkás is.

Végtére is a gyerek az első

Lehet-e hazugságra építeni értelmes életet, főleg másokét, a családtagjainkét, a gyerekünkét? Persze kizárólag az ő érdekükben! Van-e olyan érdek, ami fontosabb, mint az igazság?

Kísérleti fizika

Öveges József fizikus, piarista szerzetes, tanár, mondhatni mé­dia­­sztár volt a hatvanas–hetvenes években. Közvetlen stílusban, élvezetesen előadott ismeretterjesztő előadásai és a közben bemutatott kísérletek tették ismertté.

Micimackóék felnőttek

Ládaasztal a fő díszletelem a Három Holló pincehelyiségének apró színpadán, olyan, amilyenek mellett a fesztiválokon szoktunk iszogatni. Körülötte jégkockához hasonló, hol egységes kékben, hol különböző színekben pompázó ülések. Gyerekként nem egészen így képzeltük a Százholdas Pagonyt.

Honfiak  

–Librettó–

(A helyszín az első négy felvonásban mindvégig a miniszterelnök dolgozószobája.)

Nemcsak a hősök arcai

82 éve, 1943. április 19-én kezdődött, és szűk egy hónapig tartott a varsói gettófelkelés. Miközben a nácik leszámoltak az alig felfegyverzett lázadókkal, porig rombolták a zsidók számára kijelölt városrészt, a túlélőket pedig haláltáborokba küldték, Varsó többi része a megszállás hétköznapjait élte. Hogyan emlékezik ma Lengyelország a világháború alatti zsidó ellenállás legjelentősebb mozzanatára?