Szijjártó vasárnap még nem tudta, mi áll Szájer lemondása mögött

  • narancs.hu
  • 2020. december 2.

Belpol

A külügyminiszter nem akar találgatásokba bocsátkozni arról, köze lehet-e az ügy kirobbanásának a magyar vétóhoz.

Annyit tud a Szájer-ügyről, amennyi a sajtóban megjelent - ezt mondta Szijjártó Péter külügyminiszter egy sajtótájékoztató után a 444-nek.

Szijjártó állítása szerint, amikor Szájer József vasárnap bejelentette a lemondását, még nem tudta, hogy a rendőrségi ügy és a szexparti áll a döntése mögött.

A külügyminisztert arról a feltételezésről is megkérdezték, hogy Szájer lebuk(tat)ásának esetleg köze lehet ahhoz, hogy Magyarország blokkolja az uniós költségvetés elfogadását, de Szijjártó ezzel kapcsolatban nem akart találgatásokba bocsátkozni.

Telex a kormányülésre érkező minisztereket próbálta kérdezni az ügyről. Varga Judit "nem kívánta kommentálni" azt, hogy az affér gyengíti-e a magyar kormány tárgyalási pozícióit az EU-ban, Semjén Zsolt pedig annyit mondott: „Miért kellene nekem ehhez bármit is szólni?”

Figyelmébe ajánljuk

Miért nem akar tűzszünetet Orbán Ukrajnában?

A miniszterelnök megtorpedózta az Ukrajnával kapcsolatos uniós nyilatkozatot, magyarázata enyhén szólva zavaros és ellentmondásos. Ha pénteken Alaszkában Trump fejében a szilvakompót éppen olyan irányba billenne, amely a szilárd európai állásponthoz közeli, akkor egyre komolyabban tétetik fel a kérdés: valójában ki akarja a háború folytatását?

Holt lelkek társasága

  • - turcsányi -

A gengszterfilm halott, halottabb már nem is lehetne. De milyen is lehetne a gengszterfilm? Nyugdíjas? Persze, hogy halott.

Kaptunk vonalat

Napjainkban mindannyiunk zsebében ott lapul minimum egy okostelefonnak csúfolt szuperszámítógép, és távoli emléknek tűnik ama hőskor, amikor a mai szórakoztatóelektronikai csúcsmodelleknél úgymond butább, de valójában nagyon is okos és rafinált eszközök segítségével értük el egymást.

Bobby a zuhany alatt

Úgy kezdődik minden, mint egy Rejtő-regényben. Gortva Fülöp, akit délvidéki szülőföldjén „Fulop”-nek anyakönyveztek, és akit idegen földön mindenki (angol vagy francia kiejtéssel) Philippe-nek szólít, de magát leginkább a becenevén, Golyóként határozza meg, Pocok gúnynévvel illetett barátjával Miamiban – pontosabban az attól kissé északra fekvő Fort Lauderdale kikötőjében – felszáll a Fantastic Voyage luxushajóra.

„Ez a háború köde”

Egyre többen beszélnek Izrael gázai hadműveleteiről népirtásként, de a szó köznapi használata elfedi a nemzetközi jogi fogalom definíció szerinti tartalmát. A szakértő ráadásul úgy véli, ha csak erről folyik vita, szem elől tévesztjük azokat a háborús bűnöket és jogsértéseket, amelyek éppúgy a palesztin emberek szenvedéseit okozzák.