Tavaly se szűkölködött a felcsúti fociklub

  • narancs.hu
  • 2025. március 23.

Belpol

Tizennégy év alatt 143 milliárd forint felett diszponált a Puskás FC és az utánpótlás alapítvány.

Összesen 5,7 milliárd forintból gazdálkodott 2024-ben a Felcsút, azaz a Puskás FC a leadott beszámolója szerint, ez azonban jó egymilliárd forinttal kevesebb, mint a 2023-as keret. Az eltérés nem a hihetetlen spórolásra vezethető vissza, hanem az egyéb bevételek alakultak másképp tavaly, mint tavalyelőtt - 2023-ban jóval magasabb volt az egyéb bevétel, ezt pedig az értékesítés bevételeinek növekedésével sem tudta kompenzálni a társaság.

A részleteket nem tartalmazza a beszámoló, így az sem derül ki, mennyi bevétel keletkezett a jegyek, bérletek értékesítéséből – azt lehet tudni, hogy nagy tömegek nem látogatták az otthon játszott rangadókat. Nem derül ki, mennyit kapnak tévés közvetítési díjként, mennyi bevételhez jutnak kereskedelmi tevékenységből, vagyis a mezek, pólók, sálak értékesítéséből. Azt sem tudni, mekkora volt a szponzori és az egyéb reklámbevétel.

Mindenesetre volt forrás az átlagosan 19 százalékos béremelésre: a korábbi bruttó 2,4 millió forint után 2,9 millió forint volt az átlagbér tavaly. Ebben nemcsak a játékosok, hanem az irodai alkalmazottak, a pályamunkások, a szakmai stáb fizetése is benne van.

A Felcsúti Utánpótlás-nevelésért Alapítvány sem szűkölködött 2024-ben, hiszen a 2023-as 8,8 milliárd forint után 9,3 milliárd forintból gazdálkodhattak. Ebből valamivel több mint 6 milliárd forint központi költségvetési forrás,  2,4 milliárd forintot pedig adományozók dobtak össze.  Az alapítvány és a fociklub együtt 2011 óta mindösszesen 143,6 milliárd forintból tudott gazdálkodni. Az első években még csak néhány milliárd forint bevételt mutattak ki, 2017 óta azonban rendre tízmilliárd forintot meghaladó összeg szerepelt a bevételi soron, nem volt ritka a 15 milliárd forint feletti összeg sem, írja a 444.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Szálldogálni finoman

Úgy hírlik, a magyar könyvpiacon újabban az a mű életképes, amelyik előhúz egy másik nyuszit egy másik kalapból. A szórakoztatás birodalmában trónfosztott lett a könyv, az audiovizuális tartalom átvette a világuralmat. Ma tehát a szerző a márka, műve pedig a reklámajándék: bögre, póló, matrica a kisbuszon. 

Ja, ezt láttam már moziban

Dargay Attila ikonikus alkotója volt a világszínvonalú magyar animációs filmnek. A Vukot az is ismeri, aki nem olvasta Fekete István regényét, de tévésorozatain (Pom Pom meséi, A nagy ho-ho-horgász stb.) generációk nőttek fel, halála után díjat neveztek el róla. Dédelgetett terve volt Vörösmarty klasszikusának megfilmesítése. 

Desperados Waiting for the Train

  • - turcsányi -

Az a film, amelyikben nem szerepel vonat, nos, bakfitty. S még az a film is csak határeset lehet, amelyikben szerepel vonat, de nem rabolják, térítik vagy tüntetik el. Vannak a pótfilmek, amelyekben a vonatot buszra, tengerjáróra, repülőgépre, autóra/motorra, egészen fapados esetben pedig kerékpárra cserélik (mindegyikre tudnánk több példát is hozni).