Több mint 260 milliót osztott szét a külügyminisztérium év végi jutalomként

  • narancs.hu
  • 2019. december 23.

Belpol

Vagy ahogy ők nevezik: "motivációs juttatásként".

A külügyminisztérium 686 dolgozója részesült év végi „motivációs juttatásban” – írja a 24.hu. A lap úgy tudja, a Szijjártó Péter vezette tárca nagyjából 263 millió forintot osztott szét jutalomként. Ez azt jelenti, hogy átlagosan egy munkatárs 384 ezer forintot vihetett haza karácsony előtt.

Eközben a Klebelsberg Központ és a tankerületek alá tartozó intézmények többségében szinte semmit nem kapnak a pedagógusok, vagy ha mégis, csak minimális összegű pluszjuttatásra számíthatnak, ahogy arra néhány napja a Népszava felhívta a figyelmet. A lap úgy értesült, van olyan tankerület, ahol összesen 250 ezer forint jutott a tanárok év végi megjutalmazására, ez fejenként 3-4 ezer forintot jelent.

Hétfőn pedig szintén a Népszava írta meg, hogy a mentőknél sem jobb a helyzet, mint a pedagógusoknál: a kollektív szerződésben rögzített egyszeri 37 240 forint helyett mindössze néhány ezer forintot kaptak karácsony előtt. Volt, aki amikor meglátta, hogy mindössze 4500 forintja érkezett, visszautalta a pénzt a mentőszolgálatnak.

Figyelmébe ajánljuk

A béketárgyalás, ami meg sem történt

De megtörténhet még? Egyelőre elmarad a budapesti csúcs, és ez elsősorban azt mutatja, hogy Putyin és Trump nagyon nincsenek egy lapon. Az orosz diktátor hajthatatlan, az amerikai elnök viszont nem érti őt – és így újra és újra belesétál a csapdáiba.

Fél disznó

A film plakátján motoron ül egy felnőtt férfi és egy fiú. Mindketten hátranéznek. A fiú azt kutatja döbbenten, daccal, hogy mit hagytak maguk mögött, a férfi önelégülten mosolyog: „Na látod, te kis szaros lázadó, hova viszlek én?

Ketten a gombolyagok közt

Az Álmok az íróból lett filmrendező Dag Johan Haugerud trilógiájának utolsó darabja. Habár inkább az elsőnek érződik, hiszen itt az intimitás és a bimbózó szexualitás első lépé­seit viszi színre.

Dinnyék közt a gyökér

Ha van olyan, hogy kortárs operett, akkor A Répakirály mindenképpen az. Kovalik Balázs rendezése úgy nagyon mai, hogy közben komolyan veszi a klasszikus operett szabályait. Továbbírja és megőrzi, kedvesen ironizál vele, de nem neveti ki.

Az esendő ember felmutatása 5.6-os rekesszel, 28-as optikával

  • Simonyi Balázs
Az október közepén elhunyt Benkő Imre az autonóm fotóriport műfajában alkotott, a hétköznapiból metszett ki mintákat, és avatta az átlagost elemeltté. Méltóságot, figyelmet adott alanyainak, képeiről nyugalom, elfogadás és az ezredforduló évtizedeinek tömény lenyomata világlik.

Trump, a nagy béketeremtő?

Bár a gázai háborút sikerült leállítani, a Trump-féle „peace deal” valójában ott sem egy békemegállapodás, legfeljebb egy keretterv. Ukrajna esetében viszont Trump még a béketerv precíz kiszabásáig sem jutott el.