A Legfőbb Ügyészség két és fél milliárd forintot költött az év végi bónuszokra

  • narancs.hu
  • 2019. december 23.

Belpol

A Belügyminisztérium sem fukarkodott a dolgozóival.

Ahogy arról hétfőn mi is beszámoltunk, a külügyminisztérium 686 dolgozója részesült év végi „motivációs juttatásban”, ez azt jelenti, hogy nagyjából 263 millió forintot osztott szét a Szijjártó Péter vezette tárca jutalomként. Átlagosan egy munkatárs 384 ezer forintot vihetett haza karácsony előtt.

Ennél még bőkezűbb volt az alkalmazottaival a Legfőbb Ügyészség, a Népszavának küldött válaszukban ugyanis elmondták, több mint két és fél milliárd forintot kapott csaknem négyezer ügyészségi alkalmazott év végén. Vagyis átlagosan bruttó csaknem 650 ezer forint járt egy munkatársnak. Az év végi jutalmakat teljesítmény alapján osztották szét Polt Péterék, ennél pontosabb adatokat azonban nem közöltek.

Nem jártak rosszul a Belügyminisztérium dolgozói sem: ott 963 dolgozó kapott a havi fizetésének megfelelő karácsonyi jutalmat, erről már a 24.hu számolt be. Pintér Sándor minisztériumában 585 millió jutott az év végi bónuszra, ami átlagosan fejenként több mint 600 ezer forintos prémiumot jelent.

Azért nem mindenhol osztanak jutalmakat, például

  • az Agrárminisztériumban,
  • a Miniszterelnökségen,
  • a Miniszterelnöki Kabinetirodában,
  • az Innovációs és Technológiai Minisztériumban,
  • az Emberi Erőforrások Minisztériumában
  • és az igazságügyi tárcánál sem.

A lap úgy tudja, a Pénzügyminisztérium alkalmazottai 9925 forint értékű ajándékcsomagot kaptak, a honvédelmi tárca pedig még nem válaszolt a megkeresésre.

Figyelmébe ajánljuk

Ozzy, akit először Johnnak neveztek el

Elsősorban a bulvársajtónak köszönhető, hogy az elmúlt harminc évben Ozzy Osbourne nevét Magyarországon is szinte mindenki ismerte – azok is, akik életükben nem voltak rockkoncerten. A hetvenes évek elején azonban hiába jutott a Black Sabbath elég hamar a csúcsra, a magyar sajtó nem vett róla tudomást.

Hieronymus Bosch világa

  • - turcsányi -

Michael Connelly nem egy író, inkább egy regénygyár, rosszabb esetben áruvédjegy – az efféle státus persze nem oly ritka zsiráf manapság.

„Rodrigo”

A világ legnagyobb és legrangosabb színházi fesztiválja az avignoni. Jelentős társulatok seregszemléje, illetve már maga a fesztiválmeghívás jelentőssé tesz társulatokat. Aki a hivatalos programban van, az számít valakinek.

Félúton

Egykori nagymenő, aki a csúcsról lepottyanva már csak árnyéka önmagának; féktelen csodagyerek, akinek csak kemény munkára és iránymutatásra van szüksége, hogy azzá a sztárrá váljon, akit a végzete elrendelt neki – a sportfilmek talán legnagyobb kliséi ezek, a Stick pedig épp erre a kettőre épül.

Dinók a budoárban

Ötévesen, egy tollseprűtánccal indult Karácsonyi László (1976) művészi karrierje, diplomáját 2003-ban pedig egy lovagi páncélzatban védte meg. (A páncél maga volt a diplomamunkája.)

Léda a Titanicon

  • Molnár T. Eszter

Ki ne szeretné a Balatont? Főleg, ha csak a szépre emlékszik? Arra, hogy a vonat vidáman, sőt pontosan fut be a hűs állomásra, a papucs nem töri a lábat, a naptej megvéd a leégéstől, és van hely az árnyékban a kempingszéknek és a gumimatracnak.

Angyalszárnycsikorgás

Nagy luxus olyan kis kultúrának, mint a magyar, nem megbecsülni a legjobbjait. Márpedig Halasi Zoltán a kortárs magyar költészet szűk élmezőnyébe tartozik, ám a szakma mintha nem tartaná számon érdemeinek megfelelően, a nagyközönség számára pedig minden bizonnyal ismeretlen.

Miért hallgat Erdő Péter?

2025 júliusának egyik forró szerda éjjelén Konrád-Lampedúza Bence betanított kémia­tanár hazafelé ballagott Ráczboldogkőn, a Kistücsök névre hallgató alma materéből. Nem volt ittas egy cseppet sem, de megviselte a nehéz levegő, amikor szembejött vele egy kormányzati óriásplakát.