Törölték Orbán TikTokjáról a videót, ami alatt Azahriah dala szólt

  • narancs.hu
  • 2024. február 16.

Belpol

Közben az Alapjogokért Központ a tartalomgyártók pénteki tüntetése miatt ment neki a zenésznek.

Törölték Orbán Viktor TikTok-oldaláról azt a videót, ami alatt Azahriah egyik dala szólt – vette észre az Index. A lap szerint a felvétel azzal egy időben tűnt el, hogy a Fidesz-közeli Alapjogokért Központ a Mandineren ment neki a fiatal zenésznek.

A miniszterelnök egyébként az október 23-i beszédét, illetve a saját „rajongótáborát” állította párhuzamba az énekes sikerével, aki májusban három telt házas koncertet ad a Puskás Arenában. Erre utalt Orbán posztja is, amelyben a videó alatt Azahriah és Desh Rampapapam című dala szólt, a bejegyzéshez pedig csak annyit írtak: „Telt ház megint.”

A videó azóta nem elérhető a miniszterelnök TikTok-oldalán. Ez már csak azért is érdekes, mert a dalszövegeiben olykor a kormánnyal szemben is kritikus Azahriah – aki korábban egyébként egy tanártüntetésen is fellépett – eddig tabunak tűnt a Fidesz-médiában. Csütörtökön azonban megjelent egy véleménycikk a Mandineren, amelyben mások mellett a zenészről is szó van. A „Szivárványhívők álköntösben – politikai abúzus balról, a gyerekek ellen” címmel publikált, az Alapjogokért Központ által jegyzett szöveg azzal a pénteki tüntetéssel foglalkoznak, amelyet a kegyelmi botrány apropóján hirdettek meg a Hősök terére. Az eseményre „Infuenszer-Majdan”-ként utalnak, majd kifejtik:

„most a korábban az LMBTQIA-fanatizmusért rajongó baloldaliak azok, akik megpróbálják kioktatni a jobboldali közösséget a gyermekvédelemből”.

Ezután felsorolták a szerintük a gyermekek ellen szóló ellenzéki politikusi nyilatkozatokat, majd rátértek a pénteki tüntetés szervezőinek ekézésére, akiknek többnyire azt hányták a szemükre, hogy kritizálták a kormány „gyermekvédelminek” nevezett homofób törvényét. Azahriah-t viszont egész másért támadták. „Baukó Attila Azahriah sem az az ember, aki erkölcsi magaslatokról bírálhatna bárkit is a színpadon állva. Ő az, aki a szolnoki palacsintafesztiválon egy rajongójával keveredett egy gyors légyottba. [...] Ugye, nem akarjuk, hogy Azahriah ismeretlen korú lányokkal elkövetett toi toi kalandjai váljanak »társadalmi célú tükröződéssé«?” – olvasható a cikkben.

Az Index ezzel kapcsolatban megjegyezte, az „ismeretlen korú lányokat” illetően a tényszerűen csúsztatott az Alapjogokért Központ, ugyanis Azahriah toi toi partneréről kiderült, hogy 19 éves volt azon a nyáron, amikor a botrány történt.

FRISSÍTÉS:

A videó eltűnésével kapcsolatban a Telex megkereste a miniszterelnök sajtófőnökét, aki közölte, a videó már hónapokkal ezelőtt törlésre került.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Testvér testvért

  • - turcsányi -

A hely és az idő mindent meghatároz: Szilézia fővárosában járunk, 1936-ban; történetünk két héttel a berlini olimpia előtt indul és a megnyitó napjáig tart.

Vadmacskák

  • SzSz

Kevés kellemetlenebb dolog létezik annál, mint amikor egy kapcsolatban a vágyottnál eggyel többen vannak – persze, a félrelépéseket, kettős életeket és házasságszédelgőket jól ismerjük, ha az elmúlt években feleannyi sorozat készült volna ezekből, akkor is kitehetnénk a „túltermelés” táblát.

Fiúk az úton

Stephen King mindössze 19 éves volt, amikor 1967-ben papírra vetette A hosszú menetelést. A sorshúzásos alapon kiválogatott és a gazdagság és dicsőség ígéretével halálba hajszolt fiatalemberek története jól illeszkedett a vietnámi háború vetette hosszú árnyékhoz.

Bálványok és árnyékok

Egyszerre volt festő, díszlet- és jelmeztervező, költő és performer El Kazovszkij (1948–2008), a rendszerváltás előtti és utáni évtizedek kimagasló figuratív képzőművésze, akinek a hátrahagyott életműve nem süllyedt el, a „Kazo-kultusz” ma is él.

Múzeum körúti Shaxpeare-mosó

Ez a Shakespeare-monográfia olyan 400 oldalas szakmunka, amelyet regényként is lehet olvasni. Izgalmas cselekmény, szex, horror, szerzői kikacsintások, szövegelemzés, színház- és társadalomtörténeti kontextus, igen részletes (és szintén olvasmányos) jegyzetapparátussal.