Ujhelyi István szocialista politikus sajátos módszerrel szembesítette a róla hazugságokat terjesztő újságírókat az igazsággal

  • narancs.hu
  • 2019. március 30.

Belpol

Azt állítják róla, hogy egy luxusházban él, ezért körbevezette a propagandagyár munkatársait saját otthonában, hogy megmutassa, ez nem igaz.

Pár napja arról kezdett el cikkezni több vidéki portál, hogy Ujhelyi István egy olyan luxusházban él Szőregen, ahol külön wellnessrészleg van úszómedencével és kondigépekkel. Ezen kívül azt is írták, hogy a családi ház teljes felújítását a Szeviép építőipari cég finanszírozta a képviselőnek, cserébe azért, hogy Ujhelyi segített a cégnek néhány pályázatnál.

Ujhelyi ma Facebook-oldalán tett közzé egy videót, amelyen saját háza előtt tartott sajtótájékoztatót azoknak az újságoknak, akik megírták a fenti hazugságokat. A képviselő ugyanis tagadja, hogy 30-40 millió forint értékben a Szeviép állta volna a háza felújítását. Ujhelyi körbe is vezette az újságírókat otthonában, a rendhagyó sajtótájékoztatón pedig kiderült, hogy nincsen wellnessközpont a ház végében, csak egy régi jakuzzi, ami Ujhelyi állítása szerint nem működik, és jól láthatóan úszómedence sincs sehol, sem kondigépek.

A szocialista politikus végül azt tanácsolta a fideszes propagandát kiszolgáló újságíróknak, hogy inkább a kormánypárti képviselők, illetve Tiborcz István háza táján nézelődjenek. Róla azonban ne közöljenek valótlanságokat.

Figyelmébe ajánljuk

Amit csak ők tudnak

A nu metalon felnőtt generáció, azaz a mai negyvenesek visszavonhatatlanul az öregedés jelének tekinthetik, hogy kedvenc irányzatuk esetében az újat jelölő „nu” annyira indokolatlan, hogy a legfontosabb zenekarok – már amelyik még aktív – mind elmúltak 30 évesek.

Hová futnál?

  • - ts -

Az Ezüst csillag egy amerikai katonai kitüntetés, afféle vitézségi érem, nagy csaták nagy hőseinek adják, 1932 óta.

Cserbenhagyás

  • - ts -

A moziból nézve az Egyesült Államok tényleg a világ csendőre: minden korban megvannak a háborús veteránjai. De nem bánik szépen velük.

Irányított hálózatok

  • Molnár T. Eszter

A csoportterápiák általában vallomásos körrel indulnak. Valahogy így: Eszter vagyok, és hiszek a csodákban.

Kozmikus dramaturgia

E csoportos kiállítás nem csupán egy csillagászati vagy mitológiai témát feldolgozó tárlat, sokkal inkább intellektuális és érzéki kaland, amely a tudomány és a művészet határmezsgyéjére vezet.

A klezmer szelleme

Egykor szebb volt a zsinagóga belseje, amely most Művészetek Házaként funkcionál Szekszárdon. Igaz, a kettő között volt csúnyább is. A ház 1897-ben épült a grazi építész, Hans Petschnig tervei alapján, aki a helyi Bodnár-ház és az Újvárosi templom tervezője is.

Aki a hidegből jött

Bizonyára a titkosszolgálatok működése iránti nem szűnő érdeklődés is magyarázza, miért jelenik meg oly sok e tárgyba tartozó elemzés, átfogó történeti munka, esettanulmány, memoár, forrásközlés.

Szerbia kontra Szerbia: az ország, amely saját magával vív harcot

  • Végel László
Tavaly november elsején 11 óra 52 perckor leomlott a felújított újvidéki pályaudvar előtetője, 15 ember halálát okozva. Senki nem látta előre, hogy a szerencsétlenség immár közel tíz hónapja tartó zűrzavart és válságot idéz elő. A Vučić-rezsim azonban nem hátrál.