Üzenetet kaptak a szülők a KRÉTA-ban, hogy vásároljanak állampapírt

  • narancs.hu
  • 2023. június 14.

Belpol

„Lepje meg gyermekét...”

Az Államadósság Kezelő Központtól (ÁKK) a Köznevelési Regisztrációs és Tanulmányi Alaprendszer, vagyis a KRÉTA rendszerén keresztül kaptak a szülők tippet ballagási ajándékra, méghozzá azt, hogy vegyenek állampapírt – írja a 24.hu

A KRÉTA faliújságára érkezett üzenetben írják, hogy „minden ballagást/tanévzárót nagy készülődés előz meg, hiszen szeretnénk maradandót ajándékozni gyermekeinknek”. Erre kiváló megoldás lehet az ÁKK szerint a magyar állampapír, és érdemes lehet az ajándékba kapott összeget ebbe fektetni.

„Lepje meg gyermekét vagy saját magát magyar állampapírral!”

– áll az üzenetben. 

A portál megjegyzi, a lakosság állampapír-befektetés felé való terelése volt a célja egy új kormányintézkedésnek. A Magyar Közlönyben közelmúltban megjelent korábbi döntés kötelezően előírja a pénzintézetek számára, hogy egy évben legalább egy alkalommal értesítést kell küldeniük arról az ügyfeleknek, hogy mekkora hozamot érhetettek volna el az állampapírral.

A témával részletesen foglalkozott a Magyar Narancs. 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk