Végül elmaradt a búcsúpénzosztás a Pest megyei önkormányzatban

Belpol

Nem jelent meg két kormánypárti képviselő, nem osztották ki a Samsung-pénzeket. Kammerer Zoltánék búslakodhatnak. 

Két kormánypárti képviselő nem jelent meg a Pest megyei önkormányzat értéktár bizottságának hétfői ülésén, így az végül elmaradt, ezért nem is döntöttek a több százmillió forint Samsung-pénz kiosztásáról sem – értesült a Narancs.hu. 

Pénteken írtuk meg, hogy a mostani ciklusban utoljára a fideszes többségű Pest Vármegyei Értéktár Bizottságnak lehetősége van minden fennakadás nélkül támogatást nyújtania Fidesz-közeli civil szervezeteknek. Ugyanis mint ismert, 2020 óta nem Göd, hanem a megye rendelkezik a Samsung SDI akkumulátorgyár adóbevételei felett, és ezek egy részét pályáztatás útján visszaosztja különböző alapítványoknak, egyesületeknek. Az új ciklusban viszont elvesztette a többségét a Fidesz, ezért ha továbbra is szeretne a rendszert működtetni, akkor alkukra kényszerül. Az esélyes partnere a Mi Hazánk Mozgalom lehet a kormánypártnak. 

A hétfői ülésre készült előterjesztés értelmében a gödi polgármester, Kammerer Zoltán és környezete részesült volna több tízmillió forint támogatásban, melyeket rendezvények szervezésére fordíthattak volna. 

Aztán kissé váratlanul két kormánypárti képviselő nem jelent meg a hétfői ülésen, ezért nem is volt meg a Fidesz többsége a támogatások megszavazásához. A folytatásról nem sikerült megegyezni, ezért az ülést berekesztették, ami nagyjából két percig tartott. 

Szemző Áron, a Momentum képviselője azt írta Facebook-oldalán, hogy „a mai bizottsági ülés csak az ellenzéki képviselők részvétele mellett volt határozatképes és bár javasoltam a pénzszórós napirendi pont levételét a mai döntések közül, ezt a fideszes többség leszavazta, így Fehér Zsolt, Jobbikos képviselőtársammal a napirendi pont tárgyalásánál kivonoltunk a teremből és az ülést kénytelen volt beszüntetni az elnök, sikerült megakadályoznunk a harácsolást”. 

Mint megjegyezte Szemző, az új közgyűlés kedden délelőtt tartja alakuló ülését a megyházán és csak akkor lehet többsége a Fidesznek, ha valamelyik „elvben ellenzéki formáció felfedi állenzéki mivoltát” és együtt szavaz a kormánypárttal. „Az előzetes egyeztetésekből pedig erre lehet számítani, hiszen a Fidesz a Mi Hazánknak két bizottsági elnöki pozíciót is kíván adni annak ellenére, hogy nem ők a legnagyobb ellenzéki frakció, a méretükből ez nem következne, más frakciónak pedig egyet sem szánnak”. 

A közgyűlés megalakulása után létrehozzák a bizottságokat is, így az eredetileg hétfőn kiosztani tervezett pénzeket már csak a következő ciklusban tehetik meg. 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.