Vegyük sorra, miért kell Rogánnak eltűnnie a közéletből

  • narancs.hu
  • 2017. március 27.

Belpol

Ki látta mostanában Rogán Antalt?

Tordai Bence, a Párbeszéd Magyarországért szóvivője gyűjtötte össze, miért kell Rogán Antalnak lemondani, hiszen „Orbánék sem gondolhatják komolyan, hogy ha pár hónapig pihentetik az odaégett bűnöző arcát, akkor elfelejtjük a bűntetteit”.

Az első ok a letelepedésikötvény-biznisz. „Rogán és bűnöző barátainak talán legnagyobb üzlete a letelepedésikötvény-program. A gengszterminiszter és köre ezen kb. 120 milliárd forintot kaszált. A képlet pofátlanul egyszerű – és egyszerűen pofátlan: a Rogán-haverok megalapítanak néhány offshore-céget, épp azokban a napokban, amikor Rogán benyújtja a vonatkozó törvényt, aztán a szintén Rogán által vezetett bizottság odaítéli a haverok cégének a garantált gigaprofittal járó üzlet lehetőségét.

Rogán egy akcióval annyit hozott össze, amennyiért egy tisztességes közmunkás 192 ezer évig (!!!) kellene dolgozzon. És hogy a magyar állam mennyit nyert az üzleten? Nos, nem nyert, hanem veszített: nagyjából 6000 millió forintot” – áll Tordai Facebook-posztjában.

„A titkosszolgálat korábbi műveleti igazgatója ki is mondta: a Rogán-féle kötvénybizniszt kihasználva az orosz és kínai titkosszolgálatok számos emberüket juttathatták be Európába – és akkor a közönséges bűnözőkről még nem is beszéltünk. Egyszerűen a törvény által hagyott 30 nap nem elég arra, hogy egy orosz vagy kínai állampolgárt alaposan leellenőrizzenek. De nem is egy korrekt és biztonságos, az államnak jövedelmező üzlet volt a cél, hanem kizárólag a sáp leszedése.”

Feltesszük, a többi kilencről Tordai a Facebook-oldalán fog írni a jövőben.

Figyelmébe ajánljuk

Pizsamapartizánok

Régen a film az életet utánozta (a vonat érkezett, a munkások a gyárból meg távoztak, csak hogy a klasszikusoknál maradjunk), ma már fordítva van: úgy akarunk viselkedni, mint kedvenc filmjeink szereplői, rájuk akarunk hasonlítani, azt akarjuk átélni, amit ők.

Amerikai legenda

Ez a film annyira áhítatos tisztelgés az Ed Sullivan nevű legenda előtt, hogy szinte észre sem vesszük, mennyire hiányzik belőle az Ed Sullivan nevű ember, aki egykor, a tévézés hőskorában a róla elnevezett, minden idők leghosszabb ideig létező és legnagyobb nézettséget elérő show-ját vezette – tulajdonképpen megteremtve a tv-show műfaját, mint olyat.

AI kontra Al Bano

A kisebb-nagyobb kihagyásokkal és különböző neveken, de 1987 óta létező Vasvári Színjátszó Fesztivál az alkalmi falusi színjátszóktól a független színházi szféra elismert társu­la­tai­ig terjedően reprezentálja a hazai nem hivatásos színjátszás különböző szintjeit.

Családban marad

A kiállításon apa és fia műveit látjuk generációs párba állítva, nemzetközi kontextusba helyezve és némileg rávilágítva a hazai üvegművészet status quójára.