Az Oslo közelében lévő mecsetnél lövöldöző norvég férfi korábban saját mostohahúgát is megölte

  • narancs.hu
  • 2019. augusztus 11.

Bűn

A 17 éves lány holttestére a férfi lakásában találtak rá.

Ahogy arról tegnap mi is beszámoltunk, tegnap egy fiatal norvég férfi lövöldözni kezdett Oslo közelében egy mecsetnél. A támadásban egy ember sérült meg.

Lövöldözés volt Oslo közelében egy mecsetben

Egy ember megsebesült. Lövöldözés volt szombaton Oslo közelében, a norvég főváros Baerum nevű elővárosában egy mecsetben. A baerumi al-Noor Iszlám Központban egy ember megsebesült, egy gyanúsítottat a hatóságok őrizetbe vettek. A norvég rendőrség a Twitteren azt írta, nem tud arról, hogy más merénylő is volt-e a mecsetben, és a gyanúsítottról sem tud többet, csak hogy fehér.

A hatóságok később azt közölték, hogy terrorcselekmény-kísérletként vizsgálják az ügyet. A rendőrök a gyanúsított otthonának átkutatásakor találtak egy holttestet. Mint kiderült, a 17 éves lány a férfi mostohahúga és a gyanú szerint ő végzett vele.

Norvég sajtójelentések szerint a vádlott az interneten méltatta Brenton Harrison Tarrant ausztrál férfit, aki márciusban egy új-zélandi mecsetben követett el vérfürdőt, 51 ember lelőtt.

MTI

Figyelmébe ajánljuk

Amit csak ők tudnak

A nu metalon felnőtt generáció, azaz a mai negyvenesek visszavonhatatlanul az öregedés jelének tekinthetik, hogy kedvenc irányzatuk esetében az újat jelölő „nu” annyira indokolatlan, hogy a legfontosabb zenekarok – már amelyik még aktív – mind elmúltak 30 évesek.

Hová futnál?

  • - ts -

Az Ezüst csillag egy amerikai katonai kitüntetés, afféle vitézségi érem, nagy csaták nagy hőseinek adják, 1932 óta.

Cserbenhagyás

  • - ts -

A moziból nézve az Egyesült Államok tényleg a világ csendőre: minden korban megvannak a háborús veteránjai. De nem bánik szépen velük.

Irányított hálózatok

  • Molnár T. Eszter

A csoportterápiák általában vallomásos körrel indulnak. Valahogy így: Eszter vagyok, és hiszek a csodákban.