Egy évig volt szabadlábon, megint ül Pénzes Henrietta gyilkosa

  • narancs.hu
  • 2022. június 18.

Bűn

A tizenöt év börtönre ítélt, nemrég szabadult férfi most a családját fenyegette meg életveszélyesen.

Szabadulása óta figyelték a rendőrök, így derült ki, hogy zaklatja a rokonait K. András, becenevén Muki, akiről 2006-tól, amíg büntetőpere zajlott, sokat írt a magyar sajtó. 

K. András 2006 július 19-én – 15 évesen – egy este Makó mellett egy dűlőúton megerőszakolta, fához kötözte a 18 éves Pénzes Henriettát, elvette gyűrűjét, telefonját, reggel pedig visszament hozzá, leöntötte benzinnel és felgyújtotta.

A lány kezén és lábán lévő madzagok leolvadtak. Másfél kilométeren át vonszolta magát, mire a közelben hagymát szedő emberek észrevették, és mentőt hívtak hozzá. A lány testfelületének 60 százaléka megégett, nem tudtak rajta segíteni, augusztus 10-én meghalt a kórházban.

A tettest különös kegyetlenséggel, aljas indokból elkövetett emberölés miatt 15 évre ítélte a Szegedi ítélőtábla 2007 novemberében.

Alig egy évig volt szabadlábon a büntetés letöltése után. Ahogy a delmagyar.hu írja, K. András most a családját fenyegette meg életveszélyesen, ezért tartóztatták le. Az egyelőre nem derült ki, hogy milyen eljárás indul ellene, és meddig marad rács mögött.

 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Szálldogálni finoman

Úgy hírlik, a magyar könyvpiacon újabban az a mű életképes, amelyik előhúz egy másik nyuszit egy másik kalapból. A szórakoztatás birodalmában trónfosztott lett a könyv, az audiovizuális tartalom átvette a világuralmat. Ma tehát a szerző a márka, műve pedig a reklámajándék: bögre, póló, matrica a kisbuszon.