Elektromos rollerrel hajtott a járdára, majd eszméletlenre verte a gyalogost, aki ezt szóvá tette

  • narancs.hu
  • 2023. május 5.

Bűn

A 22 éves férfit ellen életveszélyt okozó testi sértés bűntette miatt emeltek vádat.

Vádat emeltek egy 22 éves férfival szemben, aki egy évvel ezelőtt, Budapest belvárosában elektromos rollerrel közlekedett a járdán. Amikor ezt szóvá tette neki egy járókelő, többször megütötte őt, amelynek következtében a sértett életveszélyes fejsérüléseket szenvedett – írja közleményében a Fővárosi Főügyészség.

A vádirat szerint a vádlott 2022. május 5-én kora délután, az V. kerületben elektromos rollerrel közlekedett, és a járdára is felment.

Ezt egy arra járó férfi szóvá tette a vádlottnak, amire ő leszállt a rollerről, odalépett a férfihoz, majd kétszer, ököllel arcon ütötte.

Az ütések következtében a sértett egyensúlyát vesztve hanyatt esett, feje az aszfalthoz csapódott, eszméletét vesztette, és életveszélyes fejsérüléseket szenvedett. Az elkövető ezután újra felszállt a járműre, és elhajtott a helyszínről. A Fővárosi Főügyészség egy videót is közzétett, amin az látható, ahogy a vádlott a bűncselekmény elkövetése után az elektromos rollerrel a belvárosban közlekedik, majd megérkezik a munkahelyére, ahol egy kollégája engedi be az épületbe.

A 22 éves férfit életveszélyt okozó testi sértés bűntettével vádolják, és börtönbüntetés kiszabását indítványozták ellene.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Pizsamapartizánok

Régen a film az életet utánozta (a vonat érkezett, a munkások a gyárból meg távoztak, csak hogy a klasszikusoknál maradjunk), ma már fordítva van: úgy akarunk viselkedni, mint kedvenc filmjeink szereplői, rájuk akarunk hasonlítani, azt akarjuk átélni, amit ők.

Amerikai legenda

Ez a film annyira áhítatos tisztelgés az Ed Sullivan nevű legenda előtt, hogy szinte észre sem vesszük, mennyire hiányzik belőle az Ed Sullivan nevű ember, aki egykor, a tévézés hőskorában a róla elnevezett, minden idők leghosszabb ideig létező és legnagyobb nézettséget elérő show-ját vezette – tulajdonképpen megteremtve a tv-show műfaját, mint olyat.

AI kontra Al Bano

A kisebb-nagyobb kihagyásokkal és különböző neveken, de 1987 óta létező Vasvári Színjátszó Fesztivál az alkalmi falusi színjátszóktól a független színházi szféra elismert társu­la­tai­ig terjedően reprezentálja a hazai nem hivatásos színjátszás különböző szintjeit.

Családban marad

A kiállításon apa és fia műveit látjuk generációs párba állítva, nemzetközi kontextusba helyezve és némileg rávilágítva a hazai üvegművészet status quójára.

„Bős–Nagymaros Panama csatorna” - így tiltakoztak a vízlépcső és a rendszer ellen 1988-ban

A Mű a rendszer jelképe lett. Aki az építkezés ellen tiltakozott, a rendszer ellen lépett fel – aki azt támogatta, a fennálló rendszert védte. Akkor a Fidesz is a környezetpusztító nagymarosi építkezés leállítását követelte. És most? Szerzőnk aktivistaként vett részt a bős–nagymarosi vízlépcső elleni tiltakozás­sorozatban. Írásában saját élményei alapján idézi fel az akkor történteket.