Kiadják a calabriai maffiának dolgozó magyar ügyvédnőt Olaszországnak

  • narancs.hu
  • 2023. augusztus 10.

Bűn

Formálisan vezette a maffia budapesti cégeit, akár húsz évet is kaphat. 

Elrendelték annak a budapesti ügyvédnőnek az átadási letartóztatását és átadását, aki ellen az olaszországi Catanzaro bírósága adott ki európai elfogatóparancsot – közölte a Fővárosi Törvényszék. A magyar nő a calabriai ’Ndrangheta nevű maffiacsoport tagjaival működött együtt. Velük bűnszervezetet alkotva formálisan vezette a budapesti ügyvédi irodájára bejegyzett cégeket, miközben azokat valójában a bűnbanda feje működtette és ellenőrizte illegális vagyonátruházás, pénzmosás és bűncselekményekből származó jövedelem tisztára mosása céljából. 

Az olasz hatóságok egyebek mellett bűnszervezetben való részvétel, csalással kapcsolatos bűncselekmények, valamint bűncselekményből származó jövedelem tisztára mosása bűncselekmények elkövetése miatt keresték.

Ha bűnösnek találják, akár 20 év szabadságvesztést is kaphat.

A hvg.hu emlékeztet január 25-én vették őrizetbe, január 26-a óta pedig ideiglenes átadási letartóztatásban tartották. A Fővárosi Törvényszék mai döntésével párhuzamosan az átadás végrehajtását legfeljebb 2024. augusztus 10-ig elhalasztotta. A végzést az ügyészség tudomásul vette, a terhelt és védője viszont fellebbezést nyújtott be az ellen, így az eljárás a Fővárosi Ítélőtáblán folytatódik.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Nagyon balos polgármestert választhat New York, ez pedig az egész Demokrata Pártot átalakíthatja

Zohran Mamdani magát demokratikus szocialistának vallva verte meg simán a demokrata pártelit által támogatott ellenfelét az előválasztáson. Bár New York egész más, mint az Egyesült Államok többi része, az identitáskeresésben lévő demokratáknak minta is lehet a 33 éves muszlim politikus, akiben Donald Trump már most megtalálta az új főellenségét.

Gombaszezon

François Ozon új filmjében Michelle a magányos vidéki nénik eseménytelen, szomorú életét éli. Egyetlen barátnőjével jár gombászni, vagy viszi őt a börtönbe, meglátogatni annak fiát, Vincent-t. Kritika.

Világító árnyak

A klasszikus balett alapdarabját annak leghíresebb koreográfiájában, az 1877-es Marius Petipa-féle változatában vitte színre Albert Mirzojan, Ludwig Minkus zenéjére.

Milliókat érő repedések

Évekig kell még nézniük a tátongó repedéseket és leváló csempéket azoknak a lakóknak, akik 2016-ban költöztek egy budafoki új építésű társasházba. A problémák hamar felszínre kerültek, most pedig a tulaj­donosok perben állnak a beruházóval.