Hazaengedték a szülés után az új-zélandi miniszterelnököt

  • MTI/narancs.hu
  • 2018. június 24.

Élet + Mód

Hathetes szülési szabadságot vett ki.

Elhagyta vasárnap a kórházat családjával Aucklandben Jacinda Ardern új-zélandi miniszterelnök, miután a héten életet adott első gyermekének.

Az épület előtt a politikus a szülés után először nyilatkozott a sajtónak. Gyermekével a karján Jacinda Ardern elmondta, élettársával úgy döntöttek, hogy a kislány a Neve Te Aroha Ardern Gayford nevet kapja. „Az alvás hiányzik, de amúgy mindannyian remekül vagyunk” – jegyezte meg.

Ardern hathetes szülési szabadsága idején helyettese, Winston Peters látja el az ügyvezető kormányfői teendőket.

Jacinda Ardern a világon a második hivatalban lévő miniszterelnök, aki gyermeket szült. Az első a néhai Benazir Bhutto pakisztáni kormányfő volt.

 

Figyelmébe ajánljuk

„A magyarok az internetre menekülnek a valóság elől”

  • Artner Sisso
Szokolai Róbert korábban ifjúsági szakszervezeti vezető volt, jelenleg az Eötvös10 Művelődési Ház kommunikációs vezetője. Arról kérdeztük, milyen lehetőségei vannak a fiataloknak ma Magyarországon, kire és mire számíthatnak, valamint hogyan használják az internetet, a közösségi médiát, és mire mennek vele.

Valóra vált forgatókönyv

1984-ben került a mozikba Rob Reiner első filmje, A turné (This Is Spinal Tap). Az áldokumentumfilm egyik főszereplője maga a rendező volt, aki az éppen amerikai turnén levő fiktív brit hard rock zenekar, a Spinal Tap történetét próbálta kibogozni.

Nézőpont

A filozófus-író (Denis Podaly­dès) tüdeje és mája közt apró kis foltot mutat ki az MRI-vizsgálat, de biztosítják afelől, hogy (egyelőre!) nem veszélyes a dolog.

Amikor győznek a hippik

  • - turcsányi -

Blaze Foley-nak volt egy kabátja. Ha egészen pontosak akarunk lenni, ez az egy kabátja volt neki – ez sem túl jó bőrben. Az ujját például vastag ezüstszínű ragasztószalaggal kellett megerősíteni, jól körbetekerni, mindkettőt – hogy le ne essenek.