Elérhette az albérletpiac az árak felső határát Budapesten és az egyetemvárosokban - írja az Index az Ingatlan.com közlésére hivatkozva.
A félevételi eredmények kihirdetése utáni júliusi és augusztusi időszakban ugyanis nem történet áremelkedés sem Budapesten, sem a többi egyetemvárosban: Debrecenben, Pécsen, Győrben és Miskolcon.
Éves szinten felmentek ugyan az árak, de a drágulást gátolta, hogy a magánszemélyek által kínált albérletek száma az érintett városokban 39-80 százalékkal nőtt egy hónap alatt, azaz a bérlők jóval szélesebb palettáról válogathattak - mondta el Balogh László az ingatlancég részéről.
A drágulást nem tartja valószínűnek, ugyanis vélemény szerint az említett városokban a következő néhány hónapban több ezer kiadási céllal vásárolt új lakást adhatnak át.
Vidéken még érezhető a drágulás, mert ott eleve alacsonyabbról indultak az árak, de Budapesten megállni látszik: a bérlők vásárlóereje "a végét járja". Ráadásul sokan inkább lakást vesznek, az állami támogatások és alacsony kamatú lakáshitelek is ebbe az irányba tolják a lakást nézőket.
A cég közölt adatai szerint szerint augusztis végén a kiadó lakások átlagos bérleti díja:
- Budapesten 160 ezer forint (Ez megegyezik a szezon eleji átlagárra, deéves szinten 6 százalékos emelkedést jelent.)
- Debrecenben 100 ezer forint volt (A szezon előtti összeggel azono,s de éves szinten 5%-os emelkedést jelent.)
- Szegeden 100 ezer forint (Szintén megegyezik a szezon előtti összeggel, éves szinten viszont 11 százalék az emelkedés)
- Miskolcon 80 ezer forint (A szezonban ez állandó, de éves szinten 14 százalékos volt az emelkedés.)
- Pécsett 95 ezer forint (Ez 4 százalékos csökkenésnek felel meg.)