Megállt az albérletek drágulása?

  • narancs.hu
  • 2019. augusztus 23.

Élet + Mód

Úgy tűnik, nincs tovább, nem lettek drágább augusztusra az albérletek.

Elérhette az albérletpiac az árak felső határát Budapesten és az egyetemvárosokban - írja az Index az Ingatlan.com közlésére hivatkozva.

A félevételi eredmények kihirdetése utáni júliusi és augusztusi időszakban ugyanis nem történet áremelkedés sem Budapesten, sem a többi egyetemvárosban: Debrecenben, Pécsen, Győrben és Miskolcon.

Éves szinten felmentek ugyan az árak, de a drágulást gátolta, hogy a magánszemélyek által kínált albérletek száma az érintett városokban 39-80 százalékkal nőtt egy hónap alatt, azaz a bérlők jóval szélesebb palettáról válogathattak - mondta el Balogh László az ingatlancég részéről.

A drágulást nem tartja valószínűnek, ugyanis vélemény szerint az említett városokban  a következő néhány hónapban több ezer kiadási céllal vásárolt új lakást adhatnak át.

Vidéken még érezhető a drágulás, mert ott eleve alacsonyabbról indultak az árak, de Budapesten megállni látszik: a bérlők vásárlóereje "a végét járja". Ráadásul sokan inkább lakást vesznek, az állami támogatások és alacsony kamatú lakáshitelek is ebbe az irányba tolják a lakást nézőket.

A cég közölt adatai szerint szerint augusztis végén a kiadó lakások átlagos bérleti díja:

  • Budapesten 160 ezer forint (Ez megegyezik a szezon eleji átlagárra, deéves szinten 6 százalékos emelkedést jelent.)
  • Debrecenben 100 ezer forint volt (A szezon előtti összeggel azono,s de éves szinten 5%-os emelkedést jelent.)
  • Szegeden 100 ezer forint (Szintén megegyezik a szezon előtti összeggel,  éves szinten viszont 11 százalék az emelkedés)
  • Miskolcon 80 ezer forint (A szezonban ez állandó, de éves szinten 14 százalékos volt az emelkedés.)
  • Pécsett 95 ezer forint (Ez 4 százalékos csökkenésnek felel meg.)

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.