A Blikk és az MTVA villámháborúja – Mi lesz ezután Fábry Sándorral?

  • 2014. szeptember 16.

Fekete Lyuk

Egymásnak feszült az MTVA meg a Blikk, a fókuszban: Fábry Sándor műsora.

„Három év alatt Fábry műsora 1,3 milliárd forintjába került az adófizetőknek. Amennyiben 2015-ben is láthatjuk kéthetente az M1-en, akkor az újabb húsz adásra ismételten 440 millió plusz áfát tehet zsebre, és az adófizetők már 1,7 milliárd forintot áldoztak a showmanre” – írta a Vasárnapi Blikk, mire az MTVA tegnap dörgedelmes közleménnyel válaszolt.

„A Vasárnapi Blikk valótlanul közölte, hogy az MTVA már a 2015-ös esztendőre is leszerződött a Fábry show-műsort gyártó Trisó Produkciós Kft.-vel. A valóság ezzel szemben az, hogy a szerződés eddig nem került meghosszabbításra. (…) Az MTVA sajnálja, hogy a magyar sajtó egy része ismételten hitelt adott egy hazugságnak, és jogi lépéseket kezdeményez az ügyben” – írták, csakhogy a cikkben ilyen állítás nem szerepel, a Blikk újságírója sokkal ravaszabb volt annál, hogy ebbe a csapdába belesétáljon, ahogy ez a szerkesztőség válaszközleményéből is kiderül: „Sajnálattal értesültünk arról, hogy az MTVA Kommunikációs Igazgatóságának nehezére esik a Vasárnapi Blikk írásának értelmezése Fábry Sándor műsoráról és az erre költött közpénzről” – írják.

Ettől még persze perelhet az MTVA, de megnéznénk azt a bírót, aki nekik adna igazat. És az is biztos, hogyha ezek után mégis leszerződnek Fábryval, akkor újra bérelt helyük lesz a Blikk hasábjain, és az lesz majd csak igazi közpénzherdálásos szenzáció. De ha már a közpénznél tartunk, talán az sem volna érdektelen, ha megtudnánk, hogy a közszolgálati média kommunikációs igazgatóságán dolgozó amatőrök mennyibe fájnak nekünk? És hogy ez vajon több-e vagy kevesebb a profi kommunikációs szakemberek átlagos bérénél? S vajh, e purparlétól jobb lesz-e egy szikrányival Fábry műsora?

Figyelmébe ajánljuk

Céltalan poroszkálás

A két fivér, Lee (Will Poulter) és Julius (Jacob Elordi) ígéretet tesznek egymásnak: miután leszereltek a koreai háborús szolgálatból, a veteránnyugdíjukból házat vesznek maguknak Kalifornia dinamikusan növekvő elővárosainak egyikében.

Autósmozi

  • - turcsányi -

Vannak a modern amerikai mitológiának Európából nézvést érthető és kevésbé érthető aktorai és momentumai. Mindet egyben testesíti meg a Magyarországon valamikor a nyolcvanas években futó Hazárd megye lordjai című, s az Egyesült Államokan 1979 és 1985 között 146 részt megérő televíziós „kalandsorozat”, amely ráadásul még legalább három mozifilmet is fialt a tengerentúli közönség legnagyobb örömére, s Európa kisebb furcsálkodására.

Húsban, szőrben

Mi maradt élő a Pécs 2010 Európa Kulturális Fővárosa programból? Nem túl hosszú a sor. A Tudásközpont és a Zsolnay Örökségkezelő Nkft. kulturális intézményei: a Zsolnay Negyed és a Kodály Központ, és a Zsolnay Negyedben az eleve kiállítótérnek épült m21 Galéria, amelynek mérete tekintélyes, minősége pedig európai színvonalú.

Rémek és rémültek

Konkrét évszám nem hangzik el az előadásban, annyi azonban igen, hogy negyven évvel vagyunk a háború után. A rendszerbontás, rendszerváltás szavak is a nyolcvanas éveket idézik. (Meg egyre inkább a jelent.)

Az igazságnak kín ez a kor

A családregény szó hallatán rendre vaskos kötetekre gondolunk, táblázatokra a nemzedékek fejben tartásához, eszünkbe juthat a Száz év magány utolsó utáni oldalán a kismillió Buendía szisztematikus elrendezése is.

Kultúrnemzet

„A nemzetgazdasági miniszter úr, Varga Mihály 900 millió forintot biztosított ennek az épületnek a felújítására – nyilván jó összeköttetésének köszönhetően. Lám, egy nemzeti kormányban még a pénzügyminiszter is úgy gondolja, hogy a kultúra nemcsak egy sor a magyar költségvetésben, hanem erőforrás, amelynek az ország sikereit köszönhetjük.”