A Jobbik szerint „lakosságcserét hajt végre” a Fidesz a vendégmunkások betelepítésével

  • narancs.hu
  • 2023. augusztus 9.

Fekete Lyuk

Helyreállt a világ rendje: a Jobbik egy pillanatra ismét jobbról előzi a Fideszt az ideológiai palettán.

A Jobbik nagy „tragédiája” nagyjából összefoglalható azzal, hogy miután a Fidesz szélsőjobboldalibb lett a középre húzó, egykor náciszimpatizáns pártnál is, a tömörülés „munka” nélkül maradt, végül a 2022-es választásokra a „balliberális” főzőüstben rotyogott a többi ellenzéki összefogóval együtt.

Azóta csak néha történik meg, hogy a Jobbik (mostani nevén: Jobbik-Konzervatívok) a régi szép időkhöz hasonlóan fasisztább tud lenni a Fidesznél is. De most megtörtént.

Gyöngyösi Márton szerint a Fidesz lakosságcserét hajt végre, amikor az akkumulátorgyárakhoz ázsiai vendégmunkások ezreit telepíti be. A pártelnök úgy fogalmazott, „éveken keresztül azzal szédítette a Fidesz Magyarországnak a lakosságát, hogy valamiféle háttérhatalom egy európai lakosságcserére készül.” Mára viszont kiderült, hogy a Fidesz az, aki 500 ezer vendégmunkást akar „rázúdítani a magyar társadalomra” - tette hozzá az ellenzéki párt EP-képviselője.

Felhívta a figyelmet arra, hogy a vendégmunkásokat jellemzően kínai akkumulátorgyárakban akarják dolgoztatni, olyan körülmények között, bérekért és feltételekkel, amelyek mellett magyar emberek nem is akarnak munkát végezni.

Szavai szerint közben magyar fiatalok százezrei hagyják el az országot, mennek nyugat felé azért, hogy minőségi oktatást kapjanak és olyan munkahelyeken dolgozzanak, ahol megbecsülik őket.

Az ellenzéki politikus hangsúlyozta, hogy a Jobbik a migráció minden formáját elutasítja, akkor is, amikor „Brüsszelben migránskvótákkal akarnak migránsokat telepíteni Magyarországra", és akkor is, amikor a Fidesz „akar migránsokat, migránsmunkásokat Magyarországra betelepíteni.” A politikus a sajtótájékoztatót a Gazdaságfejlesztési Minisztérium előtt tartotta, annak falára az esemény előtt a „Lakosságcsereügyi Minisztérium” feliratot ragasztották ki.

A lakosságcsere a Soros-tervvel egy szintű konspirációs teória, miszerint ilyen-olyan tudjukkik tudatosan telepítik be Európába színesbőrűek ezreit, hogy kiszorítsák a fehér embert.

A vendégmunkások Magyarországra érkeztetésével számos probléma van, de nem az, amit Gyöngyösi állít: ezeknek a Vietnámból, Thaiföldről és más ázsiai országokból érkező munkavállalóknak gyakorlatilag nem érvényesülnek a jogaik, nem megfelelő körülmények között laknak és könnyen válnak embercsempészek áldozatává. Miközben a kormány egy olyan ágazat meghonosítását erőlteti az akkumulátorgyárakkal, amihez se humán-, se természeti erőforrás nem áll rendelkezésre. Erről a jelenségről itt írtunk.

 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.