„A kettős gyilkosság óta tudjuk, mire képes a baloldal” – Csepelen így támogatják Ficót a plébániáról

  • narancs.hu
  • 2024. május 20.

Fekete Lyuk

A plébánia hirdetései közt előkerültek a pénz urai és Tisza István is.

„Mi, csepeliek a kettős gyilkosság óta tudjuk, mire képes a baloldal. Szlovákia békepártiságával útban volt a pénz urainak is” – áll a Csepel II. Jézus Szíve Plébánia heti hirdetései között a nyolcadik pontban, ahol ahogy a Telex olvasója kiszúrta, ezzel kérik a híveket, imádkozzanak a szlovák miniszterelnökért.

A teljes szöveg el is magyarázza a kacifántos geopolitikai helyzetet:  „Velük csak három elnök mert ujjat húzni. Kettőt lelőttek, a harmadikat szemünk előtt tapossák a sárba. Az Első Világháború idején csak egy békepárti elnök volt, a magyaroké: gr. Tisza István. Tudjuk, kik, és miért lőtték agyon! Most nagyon fontos, hogy ne üljünk fel a hergelőknek” – áll szó szerint a plébánia oldalán, ahol egyébként rendszeresek a Fidesz-közeli üzenetek.

A csepeli kettős gyilkosság elkövetője és áldozata is jelentős beágyazottsággal rendelkezett a helyi MSZP-ben, valószínűleg ez volt az, ami miatt a plébánia úgy gondolta, párhuzamba lehet hozni a Fico elleni merénylettel. Az más kérdés, hogy sokan és sokféleképpen próbálták már elmagyarázni, hogy az elkövető különféle, a hasonló körökben megszokott módon elég ködös világnézete ellenére biztosan nem baloldali, már amennyiben a nyílt cigányellenességet és a neonáci szervezetekkel való kapcsolattartást nem tekintjük baloldaliságnak. Az már csak hab a félreértések tortáján, hogy Szlovákiában épp Fico és pártja számít baloldalinak, hiszen nemcsak magukat hívják szociáldemokratáknak, de az európai pártcsaládjuk is az.

 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Két óra X

Ayn Rand műveiből már több adaptáció is született, de egyik sem mutatta be olyan szemléletesen az oroszországi zsidó származású, ám Amerikában alkotó író-filozófus gondolatait, mint a tőle teljesen független Mountainhead.

Megtörtént események

  • - turcsányi -

A film elején megkapjuk az adekvát tájékoztatást: a mű megtörtént események alapján készült. Első látásra e megtörtént események a 20. század második felének délelőttjén, az ötvenes–hatvanas évek egymásba érő szakaszán játszódnak, a zömmel New York-i illetékességű italoamerikai gengsztervilág nagyra becsült köreiben.

Élet-halál pálinkaágyon

Óvodás korunktól ismerjük a „Hej, Dunáról fúj a szél…” kezdetű népdalt. Az első versszakban mintha a népi meteorológia a nehéz paraszti sors feletti búsongással forrna össze, a második strófája pedig egyfajta könnyed csúfolódásnak tűnik, mintha csak a pajkos leánykák cukkolnák a nyeszlett fiúcskákat.