A Tények az év végén sem tud leállni: szerintük Soros „át akarja formálni az egész világot”

  • Gera Márton
  • 2018. december 30.

Fekete Lyuk

Erősen zárja az évet a propagandahíradó.

Bár szokás azt gondolni, hogy az év végén már nem történik semmi izgalmas, a kormánymédia erre rendre rácáfol. Tegnap este például a korábban a Soros György megölte volna az anyját című anyaggal támadó TV2 Tények című „híradója” gondolta úgy, hogy érdemes ismét sorosozni, így elmondták, hogy Soros az egész világot akarja befolyásolni.

A dolog szépséghibája, hogy a riport valójában nem más, mint a fideszes, szinte csak Soros Györgyről író Tűzfalcsoport nevű blog egyik anyagának a szemléje. Így a néző megtudhatja, hogy

  • Soros György világuralomra akar törni,
  • Soros György meg akarja valósítani a nyílt társadalmat,
  • Soros György meg akarja valósítani a korlát nélküli migrációt,
  • Soros György a „saját szája íze szerint akarja átformálni a világot”,
  • Soros György „nemzeti kormányokat akar megdönteni”.

Majd a műsorban megszólalt „egy politológus”, aki történetesen Deák Dániel, a Figyelő újságírója volt.

Figyelmébe ajánljuk

Hajléktalanság – akár két lépésben

Betegség, baleset, alkohol- és drogproblémák, megromlott házasság, bedőlt vállalkozás, uzsorakölcsön, élősködő hozzátartozók – néhány ok, amik könnyen pénztelenséghez vezethetnek, ahonnan pedig sok esetben már csak egy lépés az utcára kerülni. Minderről a Vöröskereszt hajléktalanokat gondozó miskolci intézményének lakói meséltek. 

Nagyon balos polgármestert választhat New York, ez pedig az egész Demokrata Pártot átalakíthatja

Zohran Mamdani magát demokratikus szocialistának vallva verte meg simán a demokrata pártelit által támogatott ellenfelét az előválasztáson. Bár New York egész más, mint az Egyesült Államok többi része, az identitáskeresésben lévő demokratáknak minta is lehet a 33 éves muszlim politikus, akiben Donald Trump már most megtalálta az új főellenségét.

Gombaszezon

François Ozon új filmjében Michelle a magányos vidéki nénik eseménytelen, szomorú életét éli. Egyetlen barátnőjével jár gombászni, vagy viszi őt a börtönbe, meglátogatni annak fiát, Vincent-t. Kritika.

Világító árnyak

A klasszikus balett alapdarabját annak leghíresebb koreográfiájában, az 1877-es Marius Petipa-féle változatában vitte színre Albert Mirzojan, Ludwig Minkus zenéjére.