Bayer Zsolt tüntetést szervez Niedermüller ellen

  • narancs.hu
  • 2020. január 28.

Fekete Lyuk

„Ez maga a nácizmus, amit ez az ember ont ki a szájából” – fogalmazott Gajdics Ottó. De vajon kire gondolhatott?

A probléma onnan indult, hogy múlthéten Niedermüller Péter DK-s politikus, erzsébetvárosi polgármester az ATV-ben az kritizálta a többségi társadalom intoleranciáját: „Hogyha megnézzük azt, hogy mi marad, ha lehántod ezeket a gyűlöletvalamiket, ugye fölsoroltuk: a nem magyarok, a mások, a migránsok, a romák, a nem tudom én, mik, akkor ott marad egy rémisztő képződmény középen: ezek a fehér, keresztény, heteroszexuális férfiak – meg azért nők is vannak közöttük. Ez a családelképzelés. Ez azért borzalmas, mert ha megnézzük, hogy a világon mindenütt az úgynevezett fehér nacionalisták miből állnak össze: ebből – mondom csöndesen nektek.”

A kijelentés onnantól kezdett nagyobb figyelmet kelteni, hogy a Magyar Hang az alábbi megjegyzéssel szemlézte a megszólalást: „Niedermüller megnyilvánulása nem egyedi; nemcsak a baloldalon, de a Fidesz–KDNP táborához sorolható véleményformálóknak sem idegen a kirekesztés.”

A Magyar Hang cikke után a DK és Niedermüller is próbálta magyarázni, hogy a kijelentéssel nem kirekeszteni akart, hanem pont a kirekesztés ellen szólalt fel, de hasztalan, a 444 ugyanis kiszúrta, hogy a hétfői Sajtóklubban a feltehetőleg Békemenet-hiánytól szenvedő Bayer Zsolt bejelentette: csütörtökre tüntetést szerveznek „Niedermüller Peti és elvtársai ellen” az erzsébetvárosi polgármesteri hivatal elé, ahol a vitriolos tollú fideszes publicista lesz az egyik vezérszónok.

És hogy kire is mondta a műsorban Gajdics Ottó, a Szabad Föld főszerkesztője, hogy „Ez maga a nácizmus, amit ez az ember ont ki a szájából”? Nyilván nem az uszító publicisztikáiról híres műsorvezetőtársára, hanem a DK polgármesterére.

Figyelmébe ajánljuk

„Amióta a kormánynak központi témája lett a gyermekvédelem, szinte soha nem a lényegről beszélünk”

Az elhanyagolással, fizikai, érzelmi vagy szexuális bántalmazással kapcsolatos esetek száma ijesztő mértékben emelkedett az elmúlt években idehaza, ahogyan az öngyilkossági kísérletek is egyre gyakoribbak a gyerekek körében. A civil szervezetek szerepéről e kritikus időkben Stáhly Katalin pszichológus, a Hintalovon Alapítvány gyerekjogi szakértője beszélt lapunknak.

Az Amerika–EU-vámalku tovább nyomhatja a magyar gazdaságot

Noha sikerült megfelezni az EU-t fenyegető amerikai vám mértékét, a 15 százalékos általános teher meglehetősen súlyos csapást mérhet az európai gazdaságokra, így a magyarra is. A magyar kormány szerint Orbán Viktor persze jobb megállapodást kötött volna, de a megegyezés az orosz gázimportra is hatással lehet. 

Megjött Barba papa

A Kőszegi Várszínház méretes színpada, több száz fős nézőtere és a Rózsavölgyi Szalon intim kávéház-színháza között igen nagy a különbség. Mégis működni látszik az a modell, hogy a kőszegi nagyszínpadon nyáron bemutatott darabokat ősztől a pesti szalonban játsszák. 

Gyógyító morajlás

Noha a szerző hosszú évek óta publikál, a kötet harminckét, három ciklusba rendezett verse közül mindössze három – a Vénasszonyok nyara után, a Hidegűző és A madár mindig én voltam – jelent meg korábban. Maguk a szövegek egységes világot alkotnak. 

Elmondható

  • Pálos György

A dán szerzőnek ez a tizedik regénye, ám az első, amely magyarul is olvasható. Thorup írásainak fókuszában főként nők állnak, ez a műve is ezt a hagyományt követi. A történet 1942-ben, Dánia német megszállása után két évvel indul.

Gyulladáspont

Első ránézésre egy tipikus presztízskrimi jegyeit mutatja Dennis Lehane minisorozata: ellentétes temperamentumú nyomozópáros, sötétszürke tónusok, az Ügy, a magánélet és a lassacskán feltáruló múltbeli traumák kényelmetlen összefonódásai.