Bayer Zsolt ugyan az EU-t „ótvar rohadványnak” tartja, de az unió pénze neki is jól jön

  • narancs.hu
  • 2020. február 25.

Fekete Lyuk

A publicista uniós forrásból szidhatja az EU-t Bonyhádon.

Magyarország és az EU címmel rendeznek közéleti beszélgetést ma délután Bonyhádon, ahol Bayer Zsolt a kormánypárti Magyar Nemzet újságírója fejtheti ki véleményét a témában – szúrta ki a 24.hu.

Bayer többször nyilatkozott már arról, mit gondol az EU-ról, egyszer „ótvar rohadványnak” nevezte azt és inkább az oroszokkal való együttműködés előnyeit taglalta, illetve pár hónappal ezelőtt Magyarország EU-ból való kilépéséről elmélkedett.

Az esemény érdekessége, hogy Bayer éppen az EU-pénzéből oszthatja meg gondolatait a bonyhádiakkal, hiszen a beszélgetés finanszírozója az Európai Unió Európa Szociális Alap.

Figyelmébe ajánljuk

Miért nem akar tűzszünetet Orbán Ukrajnában?

A miniszterelnök megtorpedózta az Ukrajnával kapcsolatos uniós nyilatkozatot, magyarázata enyhén szólva zavaros és ellentmondásos. Ha pénteken Alaszkában Trump fejében a szilvakompót éppen olyan irányba billenne, amely a szilárd európai állásponthoz közeli, akkor egyre komolyabban tétetik fel a kérdés: valójában ki akarja a háború folytatását?

Holt lelkek társasága

  • - turcsányi -

A gengszterfilm halott, halottabb már nem is lehetne. De milyen is lehetne a gengszterfilm? Nyugdíjas? Persze, hogy halott.

Kaptunk vonalat

Napjainkban mindannyiunk zsebében ott lapul minimum egy okostelefonnak csúfolt szuperszámítógép, és távoli emléknek tűnik ama hőskor, amikor a mai szórakoztatóelektronikai csúcsmodelleknél úgymond butább, de valójában nagyon is okos és rafinált eszközök segítségével értük el egymást.

Bobby a zuhany alatt

Úgy kezdődik minden, mint egy Rejtő-regényben. Gortva Fülöp, akit délvidéki szülőföldjén „Fulop”-nek anyakönyveztek, és akit idegen földön mindenki (angol vagy francia kiejtéssel) Philippe-nek szólít, de magát leginkább a becenevén, Golyóként határozza meg, Pocok gúnynévvel illetett barátjával Miamiban – pontosabban az attól kissé északra fekvő Fort Lauderdale kikötőjében – felszáll a Fantastic Voyage luxushajóra.