Egy amerikai kisegyház vezetője szerint a Hit Gyülekezete egymaga üldözte el Soros Györgyöt Magyarországról

  • narancs.hu
  • 2019. május 1.

Fekete Lyuk

Németh Sándor szerint ez nem igaz, és ő soha nem is mondott ilyet.

"Ez az egyház egymaga rúgta ki Soros Györgyöt Magyarországról" - mondta a Hit Gyülekezetéről egy interjúban Rodney Howard-Browne, egy saját magáról elnevezett amerikai karizmatikus kisegyház vezetője.

A 444 felidézi, hogy Howard-Browne tavalyi európai turnéján a Hit Gyülekezetét is meglátogatta, állítása szerint az Úr sugallatára.

A Hit Gyülekezetének van egyeteme, van egy szemináriuma, van egy országos terjesztésű hetilapja és egy 24 órában működő tévécsatornája – az ország harmadik legnagyobb, ilyen típusú hírcsatornája - sorolta az amerikai prédikátor.

Az nem egészen világos, hogy Soros György elüldözésére miből következtetett Howard-Browne, mindenesetre állítása szerint Németh Sándor vezető lelkész is csúnyákat mondott neki Sorosról.

"Szükségem van a segítségére, mert Soros azon dolgozik, hogy elzárja a pénzforrásaimat, ezért támadja az egyházi dézsma szedését és minden mást" - panaszkodott Howard-Browne szerint Németh.

A Hit Gyülekezete vezető lelkésze ugyanakkor az Indexnek cáfolta, hogy így beszélt volna Sorosról. "Még ha erkölcsi és politikai kérdésekben vannak is vitáim vele, személyét nem fogom támadni, és a kiszorítására se törekedtem" - mondta. Arról sincs tudomása, hogy Soros bármilyen pénzforrásokat el akarna zárni az egyháza elől.

Figyelmébe ajánljuk

Balatonföldvári „idill”: íme az ország egyetlen strandkikötője

  • narancs.hu

Dagonya, vagy a legtisztább balatoni homok? Ökokatasztrófa, vagy gyönyörűség? Elkészült a vitorláskikötő Balatonföldvár Nyugati strandján; július, vagy ha úgy tetszik, a balatoni főszezon első hétvégéjén néztük meg, valóban ellentétes-e a „józan ésszel”, hogy strand és kikötő ugyanazon a területen létezzen.

Céltalan poroszkálás

A két fivér, Lee (Will Poulter) és Julius (Jacob Elordi) ígéretet tesznek egymásnak: miután leszereltek a koreai háborús szolgálatból, a veteránnyugdíjukból házat vesznek maguknak Kalifornia dinamikusan növekvő elővárosainak egyikében.

Autósmozi

  • - turcsányi -

Vannak a modern amerikai mitológiának Európából nézvést érthető és kevésbé érthető aktorai és momentumai. Mindet egyben testesíti meg a Magyarországon valamikor a nyolcvanas években futó Hazárd megye lordjai című, s az Egyesült Államokan 1979 és 1985 között 146 részt megérő televíziós „kalandsorozat”, amely ráadásul még legalább három mozifilmet is fialt a tengerentúli közönség legnagyobb örömére, s Európa kisebb furcsálkodására.

Húsban, szőrben

Mi maradt élő a Pécs 2010 Európa Kulturális Fővárosa programból? Nem túl hosszú a sor. A Tudásközpont és a Zsolnay Örökségkezelő Nkft. kulturális intézményei: a Zsolnay Negyed és a Kodály Központ, és a Zsolnay Negyedben az eleve kiállítótérnek épült m21 Galéria, amelynek mérete tekintélyes, minősége pedig európai színvonalú.

Rémek és rémültek

Konkrét évszám nem hangzik el az előadásban, annyi azonban igen, hogy negyven évvel vagyunk a háború után. A rendszerbontás, rendszerváltás szavak is a nyolcvanas éveket idézik. (Meg egyre inkább a jelent.)

Az igazságnak kín ez a kor

A családregény szó hallatán rendre vaskos kötetekre gondolunk, táblázatokra a nemzedékek fejben tartásához, eszünkbe juthat a Száz év magány utolsó utáni oldalán a kismillió Buendía szisztematikus elrendezése is.

Kultúrnemzet

„A nemzetgazdasági miniszter úr, Varga Mihály 900 millió forintot biztosított ennek az épületnek a felújítására – nyilván jó összeköttetésének köszönhetően. Lám, egy nemzeti kormányban még a pénzügyminiszter is úgy gondolja, hogy a kultúra nemcsak egy sor a magyar költségvetésben, hanem erőforrás, amelynek az ország sikereit köszönhetjük.”