Fideszes sörgyártó diplomata útlevéllel

  • narancs.hu
  • 2020. május 8.

Fekete Lyuk

A Tiltott Csíki sör gyártójának élete csupa kaland, betörésre felbujtás és embercsempészet.

A kiváló fideszes kapcsolatokkal rendelkező Lénárd András, a Tiltott Csíki Sört gyártó székelyföldi cég vezetőjének egyik érdekeltsége 1,7 milliárd forintnyi magyar állami támogatást kap, hogy felépítsen egy „sörkorcsolya-gyárat” (bármit is jelentsen ez) Székelyföldön, a már meglévő sörgyára mellé – szemlézi a holnapi nyomtatott Magyar Hang cikkét a 444.

A Magyarországról pénzelt székelyföldi gazdaságélénkítési terv forrásait elosztó Pro Economica Alapítvány írt is a lapnak ezzel kapcsolatban: mint kiderült, Lénárd cége, a Pityóka Gyár Srl. egy majdnem 4,5 milliárd forintos beruházást hajt végre Hargita megyében, ennek támogatási értéke 1,7 milliárd forint, és 42 új munkahely létesül a beruházás eredményeképp.

false

 

Fotó: Youtube / Csíki Sör

 

A Magyar Hang említ egy másik projektet is, amellyel Lénárd pályázott, de ezzel kapcsolatban valószínűleg még nem született meg a szerződés.

A cikk tanúsága szerint a sörgyártó diplomata útlevelet is szerzett magának tavaly. Erre azért lehetett szüksége, mert 2001-ben elfogta az amerikai rendőrség, amikor három nőt próbált átcsempészni az amerikai-kanadai határon. Ekkor 50 ezer dolláros óvadék fejében engedte csak a bíróság, hogy szabadlábon védekezzen. A Fidesz-barát sörgyártó ezt követően elmenekült az amerikai igazságszolgáltatás elől.

A lap ezen kívül említi azt is, hogy Lénárd lehetett a felbújtója egy betörésnek a Csíki Sör magyarországi cégének Bajcsy-Zsilinszky úti irodájában.

Figyelmébe ajánljuk

Balatonföldvári „idill”: íme az ország egyetlen strandkikötője

  • narancs.hu

Dagonya, vagy a legtisztább balatoni homok? Ökokatasztrófa, vagy gyönyörűség? Elkészült a vitorláskikötő Balatonföldvár Nyugati strandján; július, vagy ha úgy tetszik, a balatoni főszezon első hétvégéjén néztük meg, valóban ellentétes-e a „józan ésszel”, hogy strand és kikötő ugyanazon a területen létezzen.

Céltalan poroszkálás

A két fivér, Lee (Will Poulter) és Julius (Jacob Elordi) ígéretet tesznek egymásnak: miután leszereltek a koreai háborús szolgálatból, a veteránnyugdíjukból házat vesznek maguknak Kalifornia dinamikusan növekvő elővárosainak egyikében.

Autósmozi

  • - turcsányi -

Vannak a modern amerikai mitológiának Európából nézvést érthető és kevésbé érthető aktorai és momentumai. Mindet egyben testesíti meg a Magyarországon valamikor a nyolcvanas években futó Hazárd megye lordjai című, s az Egyesült Államokan 1979 és 1985 között 146 részt megérő televíziós „kalandsorozat”, amely ráadásul még legalább három mozifilmet is fialt a tengerentúli közönség legnagyobb örömére, s Európa kisebb furcsálkodására.

Húsban, szőrben

Mi maradt élő a Pécs 2010 Európa Kulturális Fővárosa programból? Nem túl hosszú a sor. A Tudásközpont és a Zsolnay Örökségkezelő Nkft. kulturális intézményei: a Zsolnay Negyed és a Kodály Központ, és a Zsolnay Negyedben az eleve kiállítótérnek épült m21 Galéria, amelynek mérete tekintélyes, minősége pedig európai színvonalú.

Rémek és rémültek

Konkrét évszám nem hangzik el az előadásban, annyi azonban igen, hogy negyven évvel vagyunk a háború után. A rendszerbontás, rendszerváltás szavak is a nyolcvanas éveket idézik. (Meg egyre inkább a jelent.)

Az igazságnak kín ez a kor

A családregény szó hallatán rendre vaskos kötetekre gondolunk, táblázatokra a nemzedékek fejben tartásához, eszünkbe juthat a Száz év magány utolsó utáni oldalán a kismillió Buendía szisztematikus elrendezése is.

Kultúrnemzet

„A nemzetgazdasági miniszter úr, Varga Mihály 900 millió forintot biztosított ennek az épületnek a felújítására – nyilván jó összeköttetésének köszönhetően. Lám, egy nemzeti kormányban még a pénzügyminiszter is úgy gondolja, hogy a kultúra nemcsak egy sor a magyar költségvetésben, hanem erőforrás, amelynek az ország sikereit köszönhetjük.”