Győzelem, siker, büszkeség: Orbán felcsapott motivációs szpíkernek

  • narancs.hu
  • 2018. október 12.

Fekete Lyuk

Yes you can! Ne gyűlöld magad, szeresd a hazád!

A miniszterelnök a NER-esített, magát újságként definiáló Figyelő csili-vili gáláján beszélt sikerről, győzelemről, büszkeségről és hazaszeretetről.

Az eseményen az őt megreptető Garancsit mint az év vállalkozása, a Market Zrt. vezetőjét díjazta – talán épp egy magánrepülőúton jutott eszébe a beszéd fő gondolata: „A közös nemzetgazdasági siker alapja a nemzeti önbecsülés, ehhez pedig az kell, hogy sikerként tekintsünk a saját életünkre.

false

 

Fotó: MTI

Ez a siker meg győzelem felmerült még, nyilván fontos dolog Orbánnak meg a NER-nek.

„Ha továbbra is olyan sikeresek akarunk maradni, mint amilyen sikereket elért Magyarország az elmúlt években, akkor kultúraváltásra van szükségünk: a vesztesek kultúrája helyett meg kell honosítanunk a győztesek kultúráját.”

Ugyanez pepitában és ruhával:

„Nekünk, magyaroknak ki kellene lépnünk a történelem balekjainak, balszerencsére ítélt szereplőinek ruhájából, és el kell kezdenünk győztesként viselkedni.”

Egy sikeres hetilap bulija

Egy sikeres hetilap bulija

Fotó: MTI

Orbán továbbmegy: aki nem szereti a hazáját, az magát gyűlöli.

„Az öngyűlölet helyett a hazaszeretet talaján állunk. A hazaszeretet kultúrája nem más, mint a mindennapi patriotizmus.”

Az pedig nem más, mint a büszkeség gyakorlása, ha jól értjük: a mindennapi patriotizmus arról szól, hogy a hazánk minden magyar számára a büszkeség forrása is, mert a haza a mi közös teljesítményünk.

Szóval siker, büszkeség, győzelem, aztán újra. Siker, büszkeség, győzelem, aztán újra... Megcsináljuk!

Figyelmébe ajánljuk

Nem tud úgy tenni, mintha…

„Hányan ülnek most a szobáikban egyedül? Miért vannak ott, és mióta? Meddig lehet ezt kibírni?” – olvastuk a Katona József Színház 2022-ben bemutatott (nemrég a műsorról levett) Melancholy Rooms című, Zenés magány nyolc hangra alcímű darabjának színlapján.

Nyolcadik himnusz az elmúlásról

Egy rövid kijelentő mondattal el lehetne intézni: Willie Nelson új albuma csendes, bölcs és szerethető. Akik kedvelik a countryzene állócsillagának könnyen felismerhető hangját, szomorkás dalait, fonott hajával és fejkendőkkel keretezett lázadó imázsát, tudhatják, hogy sokkal többről van szó, mint egyszeri csodáról vagy véletlen szerencséről.

Szobáról szobára

Füstös terembe érkezünk, a DJ (Kókai Tünde) keveri az elektronikus zenét – mintha egy rave buliba csöppennénk. A placc különböző pontjain két-két stúdiós ácsorog, a párok egyikének kezében színes zászló. Hatféle színű karszalagot osztanak el a nézők között. Üt az óra, a lila csapattal elhagyjuk a stúdiót, a szín­skála többi viselője a szélrózsa más-más irányába vándorol.