Kihirdették a magzatvédő dalpályázat eredményét

  • narancs.hu
  • 2024. december 11.

Fekete Lyuk

Akik mesterséges intelligenciával íratták a zenét, kizárták magukat a versenyből, hiába, hogy a szöveg megfelelő szellemiségű volt.

„Egy estén, amikor anyám/ apám szemébe nézett,/ elhangzott közöttük/ egy gyönyörű igéret./ Megőrzöm, táplálom,/ anyám halkan súgta/, megvédem, felnevelem,/ apám válaszolta. // Egymáshoz ért a bőrük,/ egybefonódva, ölelve,/ éppúgy, ahogyan őseim/ végtelen sora tette./ Anyám méhe őrzött,/ várt már rám a világ,/ úgy, ahogyan rendeltetett/ az idők hajnalán.// Áldás vagyok, ember vagyok,/ új reményt és jövőt hozok,/ Nincs szavam, de szívem dobban,/ engem láttál szép álmodban.// Áldás vagyok, ember vagyok,/ szívem hangja jelet adott,/ látszott boldog mosolyodban,/ reám vágytál szép álmodban.”

Így kezdődik a PannonVox együttes Áldás vagyok című 4 és fél perces dala, amely első díjat, ötszázezer forintot nyert a Novák Előd országgyűlési képviselő (Mi Hazánk) által kezdeményezett, A gyermek áldás címmel kiírt magzatvédő dalpályázaton.

Novák Előd egy évi képviselői jövedelmét ajánlotta fel erre a kezedeményezésre, amelyet azért indított, mert soha olyan kevés gyermek nem született Magyarországon, mint tavaly.

A zsűrit négy házaspár alkotta. Mindnyájan több gyermeket nevelnek, neveltek, és a Magyar Életért díj kitüntetettjei. A Magyar Jelen név szerint úgy ír róluk, hogy Haraszti Gáborné és férje, Téglásy Imre és felesége, Nagy Sándor és felesége, valamint Csókay András és felesége.

Krudy Ádám és Halász Géza fönt idézett Áldás vagyok című szerzeménye mellett második díjat adott a zsűri az Adjunk esélyt! című dalnak, amelynek előadói: a Hungarica, Varga Miklós, Kalapács József, Kalapács-Ódor Cintia és Egedy Piroska. A harmadik helyezett a Hetero Sapiens együttes és Daczi Barnabás Első szívdobbanás című dala.

A zsűri gondban volt, mert több pályázó a mesterséges intelligenciával íratott zenét a dalszövegéhez. „A zsűri úgy döntött, hogy az életvédő pályázat kapcsán nem értékeli a mesterséges intelligencia segítségével készített dalokat, még ha több nívós dalszövegről és élethű éneklésről van is szó” – írja a Mi Hazánk lapja. 

Maradjanak velünk!


Mi a Magyar Narancsnál nem mondunk le az igazságról, nem mondunk le a tájékozódásról és a tájékoztatás jogáról. Nem mondunk le a szórakoztatásról és a szórakozásról sem. A szeretet helyét nem engedjük át a gyűlöletnek – a Narancs ezután is a jó emberek lapja lesz. Mi pedig még többet fogunk dolgozni azért, hogy ne vesszen el végleg a magyar igazság. S közben még szórakozzunk is egy kicsit.

Ön se mondjon le ezekről! Ne mondjon le a Magyar Narancsról!

Vásárolja, olvassa, terjessze, támogassa a lapot!

Figyelmébe ajánljuk

Móricka evangéliuma

Semmi nem áll távolabb a keresztény szellemiségtől, mint a magas áhítatossági kvóciensű elmélkedések magáról a Történetről, de talán egyetlen kifejezésforma sem produkált annyi fércművet, mint a film.

Rap-szódia

Misztikus hangulat, a forgószínpadon egy kettéhasított vár, eleve ferde elemekkel, amelyek épp eldőlni készülnek. A látvány (díszlet: Horesnyi Balázs) rögtön megteremti az alapérzetet: minden szétesni látszik Veronában a két család viszálya miatt. Egy cseppnyi költőiség még így is kerül mindennek a tetejébe: égi jelenségként érkezik Júlia ágya, ahol újdonsült férjével, Rómeóval elhálhatják a nászéjszakát.

Szegvár, retúr

Még előző kötetében, a Lányos apában írta Grecsó Krisztián, hogy két évtizede az édes­apjáról szeretne írni. „Gyakoroltam, készültem, megbocsátottam, fejlődtem, aztán felejtettem, kidobtam mindent, gyűlöltem, visszaestem.”