"Lorem ipsum" jelent meg az Eucharisztikus Világkongresszus egy programján

  • narancs.hu
  • 2021. szeptember 8.

Fekete Lyuk

Aprócska malőr a latinra emlékeztető kamuszöveggel.  

Latin halandzsaszöveget vetítettek az Eucharisztikus Világkongresszus Széll Kálmán téri színpadán a fellépők mögé – szúrta ki a 444.hu.

A Széll Kálmán téren egy nyílt, úgynevezett "missziós színpadot" állítottak fel, itt lépett fel Lackfi János költő a zenekarával, a mögéjük vetített képen azonban a "Lorem ipsum dolor sit amet" kezdetű latint imitáló szöveg volt látható. 

A "Lorem ipsum" egy 1500-as évek óta használt, latinból kevert és latinra emlékeztető, de végeredményben értelmetlen halandzsaszöveg, amelyet régen a nyomdászok, ma a grafikusok használnak arra, hogy megnézzék, hogy nézne ki a szöveg egy-egy helyen, az értelmes szavak ugyanis elterelnék a figyelmet a külalakról. Nagyon valószínű tehát, hogy véletlenül maradt a felirat a kivetített háttérben. 

A fotók a malőrről a Redditre is felkerültek:   

Kedves Olvasónk!

Elindult hírlevelünk, ha szeretné, hogy önnek is elküldjük heti ajánlónkat, kattintson ide a feliratkozásért!

A Magyar Narancs független, szabad politikai és kulturális hetilap.

Jöjjön el mindennap: fontos napi híreink ingyenesen hozzáférhetők! De a nyomtatott Narancs is zsákszám tartalmaz fontos, remek cikkeket, s ezek digitálisan is előfizethetők itt.

Fizessen elő, vagy támogassa a független sajtót! Olvassa a Magyar Narancsot!

Figyelmébe ajánljuk

Nagyon balos polgármestert választhat New York, ez pedig az egész Demokrata Pártot átalakíthatja

Zohran Mamdani magát demokratikus szocialistának vallva verte meg simán a demokrata pártelit által támogatott ellenfelét az előválasztáson. Bár New York egész más, mint az Egyesült Államok többi része, az identitáskeresésben lévő demokratáknak minta is lehet a 33 éves muszlim politikus, akiben Donald Trump már most megtalálta az új főellenségét.

Gombaszezon

François Ozon új filmjében Michelle a magányos vidéki nénik eseménytelen, szomorú életét éli. Egyetlen barátnőjével jár gombászni, vagy viszi őt a börtönbe, meglátogatni annak fiát, Vincent-t. Kritika.

Világító árnyak

A klasszikus balett alapdarabját annak leghíresebb koreográfiájában, az 1877-es Marius Petipa-féle változatában vitte színre Albert Mirzojan, Ludwig Minkus zenéjére.