Simicska után szabadon – feliratok a Lehel tértől Bristolig

  • narancs.hu
  • 2017. november 29.

Fekete Lyuk

Egyre több a követő.

Miután tegnap hajnalban a Budapestről Veszprémbe tartó Simicska „visszaeső plakátrongáló” Lajos ismét felfújta egy, a „Soros-terv” veszélyeire és a nemzeti konzultáció fontosságára felhívó kormányzati plakátra híres mondatát, miszerint „Orbán egy geci”, majd az RTL Klub híradójának olyanokat mondott, hogy „abban, hogy az ország ide jutott, és maffiaállam épült ki, abban nekem volt szerepem, és ebben van felelősségem, és a felelősségem elől nem szaladok el”, nos ezek után mára virradóra, úgy tűnik, több követője is akadt. (És most nem a fiára gondolunk.)

A 24.hu szúrta ki azt a képet, amin egy Lehel téri lakás erkélyén lobog a szélben egy fehér anyagra fújt, a Simicskáéval megegyező felirat. A 444 pedig a zenész Bobafett képére hívta fel a figyelmet, amin Bristol egyik telegraffitizett fala látható, szintén egy termetes Simicska-idézettel.

Bobafett

BrisztoL Sziti reggel

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.