Interjú

„Ha Biszku Béla élne”

Thuróczy Szabolcs színész

Film

A korlátozások feloldásával rászakadtak a munkák, sorozatot forgat a Spektrummal, játszik az HBO Besúgó című új szériájában, megcsinálták Bödőcs Tibor Meg se kínáltak című könyvének adaptációját, de legújabb filmje, a mérsékelten ígéretes című Becsúszó szerelem is épp most kerül a mozikba – ez adta a beszélgetésünk apropóját.

Magyar Narancs: Forgatásra sietsz az interjúról. Miben dolgozol épp?

Thuróczy Szabolcs: A Spektrummal dolgozom egy újabb sorozaton, Tiltott zónák lesz a címe, lényegében a Tabuk nélkül folytatása. Más, könnyedebb, különös szakmákkal, figurákkal találkozom, olyanokkal, akikkel az éle­tem­ben nem nagyon jönne össze, mert mikor lenne módom például állatkerti gondozókkal beszélni, akik oroszlánokat etetnek vagy rinocérosztól vesznek vért. A korlátozások feloldása után felhalmozódott néhány munka, párhuzamosan dolgoztam a Bödőcs-bemutatón és befejeztem a Besúgó című új HBO-s sorozatot.

MN: Hogyan élted meg az időszakos munkanélküliséget?

TSZ: Nem szeretnék már arról az időszakról beszélni. Örülök, hogy dolgozom, el vagyok kényeztetve. Jó feladataim vannak, ami boldogságot okoz, de ha nem megfelelő az arány, nincs módja az agynak, hogy felfrissüljön, úgy nem tudsz igazán nagy élményt okozni. Nagyon jó lenne, ha az ember tudna regenerálódni. Alkalmazott vagyok, amikor azt mondják, hogy itt vagy ott forgatsz, megyek, ahová kell, így volt ez a korlátozások után is, mentem, ahová kellett, lehetett. A színházi munka kicsit bonyolultabban alakult, Keresztes Tamás rendezte Bödőcs Tibor Meg se kínáltak című könyvének színpadi változatát, és többször le kellett állnunk, mert hol ő próbálta a Katona József Színházban a Lear királyt, hol én forgattam a Besúgót. Vagy háromszor kellett újra berúgni a motort, hogy a bemutató összejöjjön.

MN: A 80-as évek közepéről szól, egyetemisták, diákok életét fogja bemutatni az HBO sorozata, melyben egy tartótisztet játszol.

TSZ: Nagyon szeretem a 80-as éveket. Elképesztően fontos sorozat például a korszakról a Csernobil, nagyon jó, hogy huszonéves fiatalok láthatják, mert lényeges mozzanatok tűnnek ki belőle az akkori miliőből. A Besúgó 1985-ben játszódik, titkokról, elhallgatásokról, mocskos kisemberekről szól, a „felfelé nyal, lefelé tapos” világ rajzolódik ki, amely napjainkban csodálatosan visszaköszön, de nem kevés lojalitás, hála, seggnyalás és egymáson való átgázolás is van benne. Nagyon fontos, hogy erről szól ez a sorozat. Úgy fogalmaztam meg, a lényege az, mi volt, mi lett, és mi lehetett volna. Egyfajta szembesítés: fiatalok álmai jelenítődnek meg benne, és az, ahogy befolyásolták őket, hogy tudatosan, ők maguk alakították-e a történteket. És mi lett ebből mára?

Ez egy remek cikk a nyomtatott Magyar Narancsból, amely online is elérhető.
Ha szeretné elolvasni, kérjük, fizessen elő lapunk digitális kiadására, vagy ha már előfizető, lépjen be!
Támogassa a független sajtót! Olvassa a Magyar Narancsot!

Neked ajánljuk

Fülsiketítő hallgatás

„Csalódott volt, amikor a parlamentben a képviselők szó nélkül mentek el ön mellett?” – kérdezte az RTL riportere múlt heti interjújában Karsai Dánieltől. A gyógyíthatatlan ALS-betegséggel küzdő alkotmányjogász azokban a napokban tért haza a kórházból, ahová tüdőgyulladással szállították, épp a születésnapján.

A szabadságharc ára

Semmi meglepő nincs abban, hogy az első háromhavi hiánnyal lényegében megvan az egész éves terv – a központi költségvetés éves hiánycéljának 86,6 százaléka, a teljes alrendszer 92,3 százaléka teljesült márciusban.

Puskák és virágok

Egyetlen nap elég volt ahhoz, hogy a fegyveres erők lázadása és a népi elégedetlenség elsöpörje Portugáliában az évtizedek óta fennálló jobboldali diktatúrát. Azért a demokráciába való átmenet sem volt könnyű.

New York árnyai

Közelednek az önkormányzati választások, és ismét egyre többet hallunk nagyszabású városfejlesztési tervekről. Bődületes deficit ide vagy oda, választási kampányban ez a nóta járja. A jelenlegi főpolgármester első számú kihívója már be is jelentette, mi mindent készül építeni nekünk Budapesten, és országszerte is egyre több szemkápráztató javaslat hangzik el.

Egymás között

Ahogyan a Lázár János szívéhez közel álló geszti Tisza-kastély felújításának határideje csúszik, úgy nőnek a költségek. A már 11 milliárd forintos összegnél járó projekt új, meghívásos közbeszerzései kér­dések sorát vetik fel.

Mit csinál a jobb kéz

Több tízmillió forintot utalt át Ambrózfalva önkormányzatától Csanádalbertire a két falu közös pénzügyese, ám az összeg eltűnt. A hiány a két falu mellett másik kettőt is nehéz helyzetbe hoz, mert közös hivatalt tartanak fönn. A bajban megszólalt a helyi lap is.

Árad a Tisza

Két hónapja lépett elő, mára felforgatta a politikai színteret. Bár sokan vádolják azzal, hogy nincs világos programja, több mindenben markánsan mást állít, mint az ellenzék. Ami biztos: Magyar Péter bennszülöttnek számít abban a kommunikációs térben, amelyben Orbán Viktor is csak jövevény.

„Ez az életem”

A kétszeres Oscar-díjas filmest az újabb művei mellett az olyan korábbi sikereiről is kérdeztük, mint a Veszedelmes viszonyok. Hogyan csapott össze Miloš Formannal, s miért nem lett Alan Rickmanből Valmont? Beszélgettünk Florian Zellerről és arról is, hogy melyik magyar regényből írt volna szívesen forgatókönyvet.

„Könnyű reakciósnak lenni”

  • Harci Andor

Új lemezzel jelentkezik a magyar elektronikus zene egyik legjelentősebb zászlóvivője, az Anima Sound Sys­tem. Az alapító-frontember-mindenessel beszélgettünk.