Animációs film

Nyakas kakas

Film

Fel kell nőni, hőssé kell válni, akkor is, ha teljesen lehetetlennek tűnik. Akkor is, ha egy kiskakasról van szó, akinek meg kell mentenie az elárverezés szélén álló farmot. Főleg akkor.

A főszereplő ügyefogyott, még kukorékolni sem tudó Totónak kell ugyanis kiállnia egy bokszmeccsre, értsd: kakasviadalra, hogy mentse otthonát, barátait és a kótyagos tojás haverokat. Mindezt olyan körítéssel, amelyben a filmes utalások száma meghaladja a jól sikerült poé­nok számát. Pedig az alkotók láthatóan nagyon igyekeznek: a Marvel-hősök, A keresztapa, a 8 mérföld vagy éppen a Karatekölyök is visszaköszön, míg főhősünk végérvényesen a tyúkól Rockyjává nem válik. Heroikus küzdelem ez hősnek, nézőnek egyaránt, mert a kiutalások sokszor szétszabdalják a gyerekmesét, s hiába szólnak a gyermekek kíséreteként moziba sodródott felnőtteknek, csak kevés alkalommal tudnak igazán szerves részévé lenni a történetnek. Közben van csihipuhi meg tanulság, a figurák mókásan és igényesen vannak megrajzolva. Probléma egyedül a történet emberi világával lehet – ritkán sikerül ugyanis úgy eltérni a Disney-kliséhez szokott emberábrázolástól, hogy az ne elrettentő legyen. Itt nem is sikerül. Cserébe viszont meg­győznek minket, hogy nemhiába baromfiak a főszereplők, mert az állati figurák tényleg sokkal szerethetőbbek. Összességében mindez mérsékelten vicces, de mindenképpen szerethető; némi bumfordiság ellenére pedig azért kedves mese, így hát a célkorosztálynak nem lesznek aggályai. A végén mindenki kukorékolhat.

Forgalmazza az InterCom

Figyelmébe ajánljuk

A végtelenített Simonka-per a bírói függetlenség árnyékában

A Simonka-per bírája, Laczó Adrienn lemondása nem a politikus elleni büntetőperről szól, de azt (is) nagymértékben befolyásolja. Egyrészt a szemünk előtt játszódik le egy irreálisan elhúzódó elsőfokú bírósági eljárás, másrészt a bírósági szervezet súlyos rendszerhibái mutatják, hogy egy tárgyalás hogyan fordul bohózatba és mi lesz a bírói autonómiával.