étel, hordó

Wang mester kínai konyhája

  • ételhordó
  • 2021. november 24.

Gasztro

„Ha abból indulunk ki, hogy a rendszerváltás után naponta nyíló puccos kínai éttermeket – amelyek többnyire titkos ruharaktárként is működtek – maga alá gyűrte a gyorsbüfék lavinája, úgy véljük, a tizenvalahány éve Budapesten működő Wang Qiang vetélytárs nélkül maradt” – írtuk 2009-ben Wang mester Ferencvárosban működő konyhájáról. Azóta jócskán felsorakoztak a vetélytársak immár a távol-keleti spektrum sokszínűségével, de a Wang brand nemhogy feledésbe merült volna, inkább kiteljesedett. Jelenleg négy étterem köthető össze a májsztró nevével: két Biang nevezetű street food bisztró és két „igazi” étterem, egy Zuglóban, egy Pasaréten.

A felsoroltak közül a zuglói, a Gizella út 46/A alatt (az egykori Kanizsa étterem helyén) működő konyha a legrégebbi, több mint tíz éve üzemel, bár azt nem mondhatjuk, hogy a változatlanság emlékműve lenne. Legalábbis erre következtettünk abból a 2010-es keltezésű filmből, amely a megnyitó után készült. Akkor még az „Ázsiai büfé Wang kínai konyha” felirat díszelgett a bejáratán, odabent pedig nagy kerek asztalok várták a vendégeket, vélhetően a forgatós bőségtálak kényelmesebb alkalmazása okán.

A cikk további része csak előfizetőink számára elérhető.
Soha nem volt nagyobb szükség önre! A sajtó az olvasókért szabad, és fennmaradásunk előfizetőink nélkül nem lehetséges. Legyen előfizetőnk, tegyen egy próbát velünk és támogassa a demokratikus és liberális Magyarország ügyét!

Neked ajánljuk

A kutya mellett

A filmművészetben a Baran című, egyszerre realista és költői remekmű (Madzsid Madzsidi) jóvoltából csodálkozhatott rá a világ először az iráni afgán menekültek sorsára.

Iszony

Kegyetlen, utálatos film Veronika Franz és Severin Fiala legújabb munkája (ők a felelősek a 2014-es, hasonlóan bársonyos Jó éjt, anyu! című horrorért).

Elvis gyémánt félkrajcárja

  • - turcsányi -

Van a Hülye Járások Minisztériumának egy vígjátéki alosztálya, ott írták elő, hogy ha valaki el akarja kerülni a helyzetkomikumok – művészileg nyilván szerfelett alantas – eszköztárának használatát, hősét úgy kell járatnia (lehetőleg a medence partján), hogy a mozgása végig magán hordozza a szerepét.

Saját magány

A Comédie-Française évszázadok óta egyre bővülő, immár többezresre duzzadt repertoárjából most a klasszicista szerző modern köntösbe bújt, Guy Cassiers rendezésében újragondolt változatát hozták el Budapestre – pár hónappal a premier után.

Az én bilincsei

A Losoncról származó Koós Gábor (1986) a Képzőművészeti Egyetem grafikaszakán végzett, és még tanulmányai idején monumentális, több mint két méter magas munkáival lett ismert.

Kihaltunk volna

Ez az átfogó nőtörténeti mű nem Hatsepszut, az egyiptomi fáraónő, vagy Endehuanna, a sumér költőnő, és még csak nem is a vadászó férfi, gyűjtögető nő meséjével kezdődik, hanem egy mára kihalt, hüvelykujjnyi, rovarevő, tojásrakó, pocokszerű lénytől indulunk el, amely még a dinoszauruszok lába mellett osonva vadászott.

Alexandra, maradj velünk!

"Alexandra velünk marad. S velünk marad ez a gondolkodásmód, ez a tempó is. A mindenkin átgázoló gátlástalanság. Csak arra nincs garancia, hogy tényleg ilyen vicces lesz-e minden hasonló akciójuk, mint ez volt. Röhögés nélkül viszont nehéz lesz kihúzni akár csak egy évet is."